Když se do montáže nábytku pustí nešikovný amatér


Popletení dílů – návody na montáž nábytku se z úsporných důvodů většinou tisknou v podobě kreslených schémat, nejsou to fotografie, na nichž by bylo do detailu zřejmé, které díly k sobě pasují, a jak je správně sestavit. Jestliže návod není tak jednoznačný, že by se nedalo nic poplést a zaměnit, pak tu hrozí velké nebezpečí poškození jednotlivých dílů. Kupříkladu provrtáte horní desku stolu vruty zcela opačně, popletete líc a rub a výrobek pak bude znehodnocený.

nábytková židle

Těch nepříjemností vás ale může potkat celá řada, protože návod vám nikdy nedokáže přesně popsat, jak máte držet v ruce jednotlivé desky, jako silou máte k sobě materiál přitlačit, jak moc dotahovat vruty, aby neprolezly skrz, pokud nejsou dobře předvrtané atd. Sestavit nábytek zkrátka vyžaduje určitý cit a zručnost, předvídavost, intuici a také sílu a zdatnost. Někdy je třeba mít při ruce jednoho nebo dva pomocníky, kteří materiál přidrží, aby se desky nepřelomily, aby se nevylomily spojovací vruty, nepopraskala dýha a neodlomil se roh desky. Některé díly jsou příliš těžké a v takovém případě nelze nějaký karambol vyloučit.

nábytek v ložnici

Příliš mnoho nábytku – sestavit jeden konferenční stolek a jednu menší komodu zvládnete hravě sami během několika hodin, ale pokud se jedná o šatní skříně typu vestaveb na míru s posuvnými dveřmi, anebo kuchyňskou linku, kterou například stěhujete z jednoho domu do druhého, může být tato pracovní činnost nad vaše síly. Pro takovéto případy jsou tu specialisté – stěhováci, kteří se specializují nejen na přenášení břemen, ale i na montáž nábytku v Praze. Sestavují všechny typy nábytku, ať už se jedná o nábytek nově zakoupený, anebo je třeba přestěhovat stávající nábytek do jiných prostor. Při stěhování by se měl rozebíratelný nábytek demontovat vždy, aby nedošlo k poškození spojovacích součástí a dalších komponentů.