Město zamilovaných

Víte, kde stojí jedna z nejslavnějších soch na světě? V italské Florencii a vytvořil ji Michelangelo Buonarroti. Socha Davida je stará už neuvěřitelných pět set let. Tak dlouho už shlíží na svět před florentskou radnicí Palazzo Vecchio. Když ji Michelangelo městu odevzdal, dostal za ni tolik, kolik si jeho kolega, Leonardo da Vinci, vydělat za celý život. Ale není to jen socha Davida, co je v tomto městě, kterému se tak krásně přezdívá, k vidění. „Město zamilovaných“ nabízí tolik úžasných zážitků, že je to na jednu dovolenou málo.
historická malba
·        Jestliže jste milovníci umění a obdivovatelé právě zmíněného Michelangela, můžete navštívitbaziliku Santa Croce.
Zvenku ji poznáte podle bílé fasády a uvnitř na Vás čeká něco neuvěřitelného.Je vyzdobena freskami od dalšího velikána umění – malíře Giotta di Bondone. A to není vše. Budete blízko nejen tomuto nesmrtelnému umění, ale i samotným tvůrcům. K věčnému odpočinku jsou tu uloženi Michelangelo Buonarroti, Galileo Galilei, Machiavelli. A dalších několik významných osobností kulturního i vědeckého života. Jejich náhrobky jsou tak impozantní, že budete sotva popadat dech.
řeka ve Florencii

Pizzu nebo panini?

To, co sem láká turisty, je i čtyřpatrový most přes řeku Arno, kde bývaly proslulé zlatnické krámky. Dnes už je to spíše místo, kde dostanete ke koupi mnoho suvenýrů. Když jsme u těch suvenýrů, tak jeden je průvodci doporučován. Najdete tu mnoho pouličních malířů, u kterých si můžete koupit obrázek. Ani gurmáni nebudou ve Florencii strádat. Vyhlášená je samozřejmě pizza, která je prodávána v mnoha pizzeriích.
socha v Itálii
Pokud chcete zajít na opravdovou večeři, tak si to namiřte do ulice dei Neri.

o   Na místní panini se tu dokonce stojí fronty.
o   Vybrat si můžete maso kuřecí, hovězí, vepřové, skopové.
o   K tomu si přiberete salsu, sýr a zeleninu.
Vše za pět eur. Za dvě eura si přiberete kelímek, do kterého si budete dolévat dle libosti místní víno.