O co se opírá prodej IBC kontejnerů


IBC kontejnery jsou skládací boxy z tvrzeného plastu o velmi vysokém užitném objemu jednoho tisíce litrů. Výrobce s nimi počítá pro využití v potravinářském průmyslu a zemědělství, zejména pro ukládání a přepravu ovocných a zeleninových polotovarů v podobě šťáv, pyré, kompotů, marmelád nebo zmrzlin. Výroba a prodej kontejnerů však závisí i na některých faktorech, kam patří zejména zájem veřejnosti a důkladná osvěta.

mrkvová šťáva

Zvýšení zájmu veřejnosti o ovocné koncentráty

Odšťavňování ovoce je proces na veřejnosti velmi známý a tu a tam se také objeví ve filmu, například v souvislosti s výrobou pomerančové šťávy. Jenže i přesto se regály obchodních domů a nápojové automaty stále plní tím, co by tam ve skutečnosti nemělo co pohledávat, a sice s nápoji sycenými plynem CO2 (oxidem uhličitým), konzervovanými nevhodnými chemickými látkami, přislazovanými rafinovaným cukrem anebo s obsahem kofeinu.

pomeranče pro přípravu šťávy

Dejme více prostoru tomu přirozenému, a sice stoprocentním ovocným koncentrátům, ty se pouze pasterizují, nepřidává se tam žádný cukr ani konzervanty, a mohou je bez obav pít i malé děti. Koncentrát stačí vhodně naředit kvalitní pramenitou vodou.

Propagace rajčatové šťávy

Když už jsme u propagace ovocných koncentrátů, což takhle zaměřit se i na propagaci rajčatové šťávy. Ta je vynikajícím zdrojem – vstupní surovinou pro přípravu rajské polévky a omáčky, což jsou pokrmy nejen velmi zdravé, ale i chutné a oblíbené.

Zeleninové šťávy jsou potravina

Rádi bychom vás upozornili, že zeleninové koncentráty jsou kromě zásobárny vody i potravinou, velmi bohatou na živiny, zejména vitamíny, stopové prvky a minerály. A kde jinde je načerpat, než odtud, přímo z přírody? Zeleninová šťáva je mnohem lepší zdroj výživy, než syntetické náhražky, a právě k tomuto procesu nám může vypomáhat i proces prodeje IBC kontejnerů.