Vánoční osvětlení

Před Vánočními svátky nastává ten správný čas na hledání inspirace k vnitřním i venkovním vánočním dekoracím.  Nejprve je třeba zvážit barevné provedení vánoční dekorace a osvětlení, jako je například:
§  led studená barva
§  teple bílá barva
§  rozličné barvy
§  multicolor
§  bicolor
§  duál, kdy se led studená dioda pravidelně střídá s teple bílou led diodou
vánoční světýlka
Pokud jako venkovní osvětlení zvolíme decoLED, je možné jej propojovat s dalšími prvky osvětlení, a vše tak připojit k jednomu zdroji.
Zrovna tak bychom měli uvážit, jakou by měl mít barvu gumový kabel vánočního osvětlení. K tmavým a industriálním budovám je vhodný světelný systém s černým kabelem. Naopak ke světlým stavbám by měl přijít bílý, případně transparentní kabel.

Světelná síť

Mezi oblíbené vánoční a venkovní osvětlení patří již tradičně světelná síť. Tato světelná dekorace se používá nejčastěji k osvětlení stromů, stromků a keřů. Světelné řetězy sítě je možné rovněž využít k ozdobení vnitřních prostor domu, vánočního stromečku, oken, zábradlí, anebo venkovních míst a skrytých koutů. Stále více jsou u nás oblíbené výzdoby rodinných domů.  Mezi efektní vánoční osvětlení pak bezesporu patří vánoční blikající světelné krápníky, které osvětlují například:
§  vchody
§  terasy
§  balkóny
vánoční světla
Světelné záclony jsou vhodné spíše do prostorných domů, neboť tyto světelné záclony lze rozvinout po celé ploše objektu. Záclony se však vyznačují velkou svítivostí. K dalším oblíbeným vánočním osvětlením potom patří rovněž:
§  různé svíticí krystalky
§  mini řetízky
§  produkty na baterie, jako jsou svíčky, hvězdy, andílci, světelné koule a jiné

Výběr vánočního osvětlení

Rozhodně se nedoporučuje nakupovat vánoční osvětlení někde u stánkaře, neboť spousta těchto výrobků pochází z Číny a nesplňuje ani ty základní bezpečnostní požadavky. Mezi nejčastější závady u těchto výrobků je vidlice, která není chráněna při zasouvání do zásuvky. Zrovna tak je vadná i izolace přívodního kabelu, což vede k tomu, že může probíjet.