Aby levné stěhování v Kladně proběhlo bez komplikací

Komplikace je slovo, které snad nikdo nevyslovuje s oblibou. Všichni dobře chápeme jeho význam a dokážeme si představit, jak nepříjemná zkušenost to je. Jestliže se nám zkomplikuje přestěhování bytu, má to ještě horší dopady – deprese, agresivitu a další psychické problémy, které mohou vyústit až ve fyziologická onemocnění. Co nám dokáže zkomplikovat stěhování a jak tomu předcházet?

plastová přepravka

Objížďky, uzavírky silnic a parkování – zvláště ve velkých městech jsou takové situace, jak se říká, „na prášky“. Neočekávaná uzavírka úseku silnice, kterou právě chcete využít, může levné stěhování Kladno prodražit a zbytečně prodloužit. Informujte se raději v předstihu na městském magistrátu vašeho současného i budoucího pobytu, abyste mohli včas případně změnit plány. Horší nežli objížďky a uzavírky silnic je však problém s parkováním. V některých městských částech je nutné dokonce jednat na úřední úrovni a za parkovací místo pro stěhovací firmu zaplatit příslušný poplatek. Ani poplatek vás ovšem nemusí spasit, včas, nejlépe brzy ráno ve stěhovací den si místo vyhraďte i fyzicky nějakou zábranou (dopravními kužely, dřevěnými paletami, bezpečnostní páskou) a buďte bdělí. Někteří našinci jsou neobyčejně vynalézaví a pronajaté místo vám zaberou, v takovém případě zabraňte zbytečnému konfliktu a volejte ihned městskou policii.

výplňový materiál

Jak nakládat s nábytkem – zkušené stěhovací firmy by vám pravděpodobně poradily, abyste vše, co se dá rozebrat, opravdu rozebrali a stěhovali po částech. Každý nábytek spojovaný vruty a čepy totiž při transportu trpí, není to zkrátka starý poctivý dřevěný kus skříně, stolu či postele, který dříve truhláři klížili napevno. Jistou výhodou je, že můžete stěhovací firmu požádat i o tyto práce, dokážou si poradit i s velkými sestavami kuchyňských linek či vestavěných úložných prostor.