Bezpečí pro Vaše děti

Zarážky, ohrady, ochranné kryty
Ještě než se dítě narodí, velká část rodičů se zajímá o to, jakým způsobem je možné zabezpečit prostory domu tak, aby náhodnou nedošlo k jeho zranění typu uhození se, přivření prstů do nejrůznějších šuplíků, nebo modřin od ostrých rohů veškerého přítomného nábytku.
Pro předcházení podobným zbytečným náhodám a nehodám je možné v obchodech zakoupit širokou škálu ochranných povlaků, krytů, zámků a jiných „vychytávek“. Jejich cena nebývá vysoká a jako prevence je možné je doporučit, ačkoli zpočátku mohou starším členům rodiny způsobovat trochu zdržení či trablí při snaze o běžné užívání veškerého domácího vybavení tak, jak byli až do nynějška zvyklí.
 dveřní kování
Chemikálie do výšky
Další velkou oblastí, v níž je nutné brát ohledy na děti jakéhokoli věku jsou různé čističe, odmašťovače, prací prášky, aviváže a další produkty, jejichž nedílnou součástí jsou chemikálie, jež mohou při pozření dítě ohrozit na zdraví i životě. Pro tyto výrobky je možná zvlášť vyčlenit skříňku či jiný uzamykatelný prostor, do něhož si můžete být jisti, že Váš potomek za žádnou cenu nemůže nalézt cestu.
Pokud podobnou možnost nemáte, lze jako nejvhodnější možnost umisťovat tyto nebezpečné výrobky umisťovat do takové výše, aby na ně dítě nemohlo ani při nejlepší vůli dosáhnout.
 mamka s dceruškou
Ostré předměty
Třetí kategorie obav rodičů pak sestává z nástrojů či pomůcek, které povětšinou jako dospělí již nevnímají coby nebezpečné. Pro mladší rodinné členy však mohou představovat velmi reálné riziko. Těmito předměty jsou věci c ostrými hroty, jako jsou například jehlice, jehly, jídelní hůlky a jiné. Nutné je sem zařadit také ostré nástroje typu nožů, kráječů a mnohých dalších.
 hromádka sirek
Všem uváděným kategoriím je (mimo jiné) nutné věnovat pozornost, pokud si chcete být jisti, že jsou děti u Vás doma v bezpečí a nehrozí jim ublížení na zdraví.