Ženy snadno odhalí, když jim muži lžou

Někteří muži sice jsou ve lhaní odborníci, takže jejich rafinované výmysly jdou jen těžko odhalit, ovšem ti, kteří nelžou často, to vlastně ani tak moc dobře neumí. Lhát by se nemělo, to mi jistě dáte za pravdu, co ale jiného dělat, když taková malá lež může být naopak milosrdná a vztahu naopak pomůže. V takovém případě je nasnadě, abyste partnerce zalhali a zabránili tak případné vztahové katastrofě.
polibek za mávátkem
Existuje ale řada rozpoznatelných, a velmi průhledných signálů, ze kterých jde lež poznat. Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá. Se lhaním totiž souvisí dlouhá řada emocí, jako je pocit viny, strachu či studu. A tyto emoce pak automaticky spouštějí řadu tělesných procesů, které nedokážete ovládnout. Díky nim je vaše lež odhalena, i když si myslíte, jak bravurně jste si lhaní připravili dopředu.
držení se za ruce
Pokud tedy máte potřebu partnerce neříkat pravdu, dejte si pozor na časté chyby, díky kterým ženy odhalí, že je chcete oklamat.
1.       Vyhýbáte se očnímu kontaktu
Při běžném rozhovoru nemáte problém dívat se ženě zpříma do očí, ovšem při lhaní najednou nevíte, kam se podívat, zda na strop, nebo raději oči klopit k zemi. Také zvýšená frekvence mrkání poukazuje na to, že neříkáte pravdu.
2.       Často polykáte
Zvýšený stres, který doprovází lhaní, vás nutí častěji polykat, neboť zvýšená produkce adrenalinu spouští sliny.
3.       Dlouho vám trvá, než odpovíte
Na nečekanou otázku se špatně odpovídá, proto vám může chvíli trvat, než si odpověď vymyslíte. To ovšem vůbec nevypadá důvěryhodně.
4.       Mluvíte naopak příliš rychle
Dlouhé vysvětlování, ale obsah prázdný? Uchylování se k detailům drobností a dlouhé vysvětlování vám sice dává trochu času, ovšem sami se můžete snadno zamotat do vlastní lži.
5.       Červenáte se
Lhaní často způsobí náhlé zčervenání pokožky, což je způsobeno stresem. Vás to ovšem snadno ze lži odhalí.
6.       Šoupete nohama
Pokud jste při lhaní nervózní, můžete šoupat nohama, aniž byste si to uvědomovali. Vaše tělo tak nevědomky vyjadřuje, že byste celou situaci nejraději opustili a odešli pryč.