Jak vybrat kroužky pro děti?

Do školy jako takové děti chodí, aby se naučily číst, psát počítat. Poznají zde historii svých předků, dozvědí se něco o světě a o přírodě, ale nikdo je zde nenaučí to, co skutečně chtějí znát. A stejně jako to, co v rozvrhu je, je i to co tam není velmi důležité pro jejich budoucnost. Proto posíláme děti do zájmových kroužků, kde se učí přesně to, co je zajímá, rozvíjejí svůj talent, baví se, a připravují se i na jiné stránky života, se kterými se zkrátka ve škole příliš nepočítá.

dítě od barev

Jak vybrat dítěti správný zájmový kroužek?

Nejlepší samozřejmě bude se jej zeptat, co by jej bavilo. Musíme však dobře znát své dítě, a vědět, zda má ten či onen talent, zda u tohoto konkrétního zájmu skutečně vydrží, nebo je to jen jeho momentální tužba, která po pár týdnech vyprchá. Rozhodně je také dobré se zamyslet nad tím, co mu ten který kroužek může nabídnout.

Hudební kroužky

Hudba se prolíná celým naším životem. Při tónech známé písně se rázem ocitám v příjemných, ale i nepříjemných vzpomínkách. Hudba je zkrátka všude, a umět ji ovládnout je kumšt. Má-li váš potomek hudební sluch, bude pro něj hudební kroužek výbornou volbou. Nemluvě o tom, že v přihlášce na vysokou, nebo v životopise se umění hrát na nástroj krásně vyjímá. Jaký nástroj ale vybrat?

  • Kytara – škola kytary přinese vašemu dítěti do života skvělé benefity. Bude moci zahrát oblíbenou píseň u táboráku, uklidnit se hudbou v nešťastných chvílích, nebo okouzlit protějšek romantickou písní. Kromě toho, že budete muset dítěti pořídit kytaru, která se dá sehnat i z druhé ruky za slušnou cenu, musíte vybrat správný kurz. V době kdy vše řídí stále se opakující karantény, bude nejlepší zvolit online kurz.
  • Klavír – zahrát na klavír oblíbenou sonátu, to se dříve očekávalo od každé dívky z lepší rodiny. Dnes už toto umění tak trochu upadá, ale pokud se vaše dítě bude hlásit například na pedagogický obor, jistě vám za tuto zkušenost poděkuje.

dívka s kytarou

Výtvarné kroužky

Máte doma malého umělce? Pak jej nezapomeňte přihlásit do výtvarného kroužku. Malování, keramika, pletení košíků. Jistě se skvěle zabaví, naučí se něco nového, a nakonec vám domů přinese překrásné, ručně dělané dárečky.

Sportovní kroužky

A pokud váš potomek nejraději běhá a dovádí, zvolte jeden z mnoha druhů sportů, ve kterých spotřebuje přebytečnou energii, zlepší fyzičku, a posílí svoji touhu vítězit.