Pivní lázně

Příjemný zážitek pro všechny, kteří mají rádi pivo. Užívat si lázeň s tímto horkým chmelovým mokem a přitom si vychutnávat vychlazené točené pivo. Tento zážitek nabízí spousta cestovních kanceláří jako víkendový pobyt. V Čechách se nabízí už víc než deset let. Je to zásluha menších privátních pivovarů, které nabízí tuto atrakci jako součást nabídky svých služeb. Podobně jako u nás, můžeme pivní lázně také navštívit v Německu a v Rakousku.

pivo

Do pivní lázně se kromě piva a vody přidávají pivovarské kvasnice a bylinné směsi. Není výjimkou, když koupel probíhá formou perličkové masáže. Vana, ve které relaxujeme, může být vyrobena z různých materiálů a bývá různých rozměrů. Teplota koupele by se měla pohybovat od 34°C do 38°C a koupel by měla trvat 20 – 30 minut. Během této doby bychom měli dbát na pitný režim, a proto je u každé vany vlastní pípa, kterou si může návštěvník sám čepovat pivo.

pivovar

Po této koupeli nás čeká asi hodinový relax, kdy budeme zabaleni v prostěradle a dece na předem připraveném lůžku. Při tomto odpočinku dochází k harmonizaci a uvolnění organismu. Pokožka přijímá složky, které na ní ulpěly, a postupně je vstřebává do těla skrze póry.

studené pivo

Pivní koupele mají velmi příznivý vliv na náš krevní oběh a tím na celou cévní soustavu. Prohřejeme si klouby, uvolníme svaly a prohřejeme si pokožku, ze které se působením tepla z těla odplavují škodlivé látky. Pivo navíc zklidňuje pokožku, působí proti ekzémům, akné a celulitidě. Obsahuje řadu vitamínů, proteiny a sacharidy. Zlepšuje náš imunitní systém, snižuje stres a napomáhá relaxaci.
Ohledně množství piva, které při koupeli vypijeme, existují rozdílné názory na prospěšnost pro organismus. Obecně 1 – 2 sklenice piva příznivě ovlivňují trávicí soustavu. Vypitím jednoho litru piva získáme nezanedbatelnou část denní spotřeby železa, mědi, zinku a fluoru, dále také hořčíku, fosforu a draslíku. Má také antioxidační účinky, a tím chrání před cévními a nádorovými onemocněními.
Pokud by nám pivní lázeň nestačila a chtěli bychom ještě více, můžeme zkusit další možné způsoby relaxace a uvolnění, jako je třeba . Budeme se cítit jako znovuzrození.