Novinka z oblasti nanotechnologií najde uplatnění ve zdravotnictví

Jedná se o velmi citlivý snímač (senzor), lehký a zároveň velmi pevný a ohebný, který se aplikuje na lidskou kůži. Uvnitř systému je síť nanoelektrod ovládaných řídící jednotkou, což může velice efektivně zaznamenávat signál pro další zpracování, dejme tomu třeba záznam křivky EKG. Zařízení pak komunikuje bezdrátově s externími prvky, kterými je např. počítač, mobilní telefon, nebo třeba výstupní tiskárna. Senzory mohou zachytit i tělesnou teplotu nebo nepatrný pohyb svalů.
Výhodou tohoto snímače je vyhodnocení záznamu přímo na zobrazovací ploše, která je přilepena na kůži, což ocení sportovci při výkonu, nebo lékaři ve zdravotnickém zařízení, kteří se zařízením mohou velice flexibilně pracovat. Snímače byly testovány na alergické reakce a pokusným osobám nezpůsobily žádnou újmu na zdraví – záněty, zarudnutí kůže nebo ekzém, a to ani po sedmidenním nepřetržitém nošení.
bankovka 500

Mikrodiody na elastickém pásku

Současný model pružného displeje sestává z červených tzv. mikrodiod. Ty vytváří rozlišení obrazu 24 x 16 pixelů, což je prozatím dostatečná hodnota zobrazení grafikonu tělesných funkcí. Může to snímat křivku EKG v reálném čase a pacient je ušetřen nepříjemných pocitů z přísavek detektorů, jaké v současné době EKG snímají. Monitoring tělesných funkcí u pacientů těžce nemocných a odkázaných na lékařský dohled je možný v podstatě nepřetržitě, aniž by to člověka na lůžku omezovalo.
papírové peníze
Přístroj je silný pouze 1 mm a lze jej pružně roztáhnout až o čtyřicet procent, případně různě přehýbat a překládat. Může být umístěn na kůži v kterékoliv části těla. Výhodou přístroje je možnost využít k jeho sériové výrobě běžné plastické materiály, do kterých se snímače implantují. Vývoj této technologické novinky čeká ještě řada procesů optimalizace, ovšem konečný prototyp a spuštění sériové výroby by se mělo uskutečnit v horizontu dvou až tří let. Očekává se rovněž další miniaturizace, především napájecího zdroje v podobě solárních minipanelů, které nevyžadují nabíjení z elektrické sítě.

Vánoční osvětlení

Před Vánočními svátky nastává ten správný čas na hledání inspirace k vnitřním i venkovním vánočním dekoracím.  Nejprve je třeba zvážit barevné provedení vánoční dekorace a osvětlení, jako je například:
§  led studená barva
§  teple bílá barva
§  rozličné barvy
§  multicolor
§  bicolor
§  duál, kdy se led studená dioda pravidelně střídá s teple bílou led diodou
vánoční světýlka
Pokud jako venkovní osvětlení zvolíme decoLED, je možné jej propojovat s dalšími prvky osvětlení, a vše tak připojit k jednomu zdroji.
Zrovna tak bychom měli uvážit, jakou by měl mít barvu gumový kabel vánočního osvětlení. K tmavým a industriálním budovám je vhodný světelný systém s černým kabelem. Naopak ke světlým stavbám by měl přijít bílý, případně transparentní kabel.

Světelná síť

Mezi oblíbené vánoční a venkovní osvětlení patří již tradičně světelná síť. Tato světelná dekorace se používá nejčastěji k osvětlení stromů, stromků a keřů. Světelné řetězy sítě je možné rovněž využít k ozdobení vnitřních prostor domu, vánočního stromečku, oken, zábradlí, anebo venkovních míst a skrytých koutů. Stále více jsou u nás oblíbené výzdoby rodinných domů.  Mezi efektní vánoční osvětlení pak bezesporu patří vánoční blikající světelné krápníky, které osvětlují například:
§  vchody
§  terasy
§  balkóny
vánoční světla
Světelné záclony jsou vhodné spíše do prostorných domů, neboť tyto světelné záclony lze rozvinout po celé ploše objektu. Záclony se však vyznačují velkou svítivostí. K dalším oblíbeným vánočním osvětlením potom patří rovněž:
§  různé svíticí krystalky
§  mini řetízky
§  produkty na baterie, jako jsou svíčky, hvězdy, andílci, světelné koule a jiné

Výběr vánočního osvětlení

Rozhodně se nedoporučuje nakupovat vánoční osvětlení někde u stánkaře, neboť spousta těchto výrobků pochází z Číny a nesplňuje ani ty základní bezpečnostní požadavky. Mezi nejčastější závady u těchto výrobků je vidlice, která není chráněna při zasouvání do zásuvky. Zrovna tak je vadná i izolace přívodního kabelu, což vede k tomu, že může probíjet.

Elektrická plnička cigaret

Jak adekvátně ušetřit na cigaretách? Pořízením elektrické plničky cigaret. Proč? Není to jen ekonomickou situací a cenou cigaret na trhu. Nejvíce právě lze ušetřit výrobou vlastních cigaret. Evropa náleží mezi země, kde je cool ruční balení cigaret. Když už kuřákem, tak alespoň udělat něco dobrého v rámci zdraví. Elektrická plnička neboli balička cigaret je krokem, jak něco pozitivního pro sebe kuřák může udělat.
 cigarety na tabáku
I na základě průzkumu bylo zjištěno, že ruční balení cigaret v České republice je stále více preferováno ze strany kuřáků. V loňském roce stoupla poptávka po tabáku pro ruční výrobu. Však taková elektrická plnička dokáže více jak dvacet cigaret během několika minut. Bylo zjištěno, že takto ručně ubalená cigareta vyjde levněji minimálně o dvě koruny.
 
Výhody elektrické cigaretové plničky
 
·         snadné ovládání,
·         výkonnost,
·         rychlost,
·         dostatečný objem zásobníku tabáku,
·         možnost regulování obsahu tabáku,
·         příznivá pořizovací cena,
·         doma ubalené cigarety jsou bez škodlivin a jiných nevhodných látek.
 
Proč se vyplatí elektrická balička cigaret?
 
Nejen že se těší stále stoupající přízni, ale je to již výše zmíněná úspora financí než v případě kupovaných cigaret. A dalším podstatným atributem rovněž je, že doma balené cigarety jsou kvalitnějším kuřivem. Pozitivem je i to, že v případě doma ubalených cigaret zamezíte potenciálnímu riziku škodlivých látek, které se mohou nacházet v průmyslově vyráběných cigaretách, jež jsou k dostání v obchodech.
 cigarety v krabičce
Veškeré dostupné elektrické baličky cigaret jsou rovněž testované v rámci nezávadnosti. Elektrická balička cigaret je velmi snadno ovladatelná. Během chvíle máte ubalenou celou krabičku cigaret, ale ještě oproti kupovaným o trochu „zdravější“ formě. Každá elektrická balička disponuje dostatečným zásobníkem na tabák, což vám usnadňuje práci. Stačí po naplnění zásobníku jen přikládat cigaretové dutinky a vždy zmáčknout příslušné tlačítko. Není třeba nijak se rukama dotýkat tabáku a dávkovat apod.

Zatočte s roztoči

Také ve vás pohled na ty zvětšené potvůrky, zvané roztoči, vyvolává pocit mírného znechucení? A když si představíme, že s nimi musíme sdílet stejné místnosti, tak nám z toho běhá mráz po zádech. A kdyby jen stejné místnosti, ale oni nám vlezou dokonce i do postele. Co s nimi? Jednoduše je musíme vysát. Vysavačů je na trhu celá řada. Mají své výhody i nevýhody.
vysávání podlahy
–         Nevýhodou klasického vysavače je zviřování prachu druhou stranou přístroje.
–         Další nevýhodou je i náročná manipulace s těmi těžšími druhy a také neustálé přendávání zástrčky po celém bytě.
Jedním z řešení je centrální vysavač. U tohoto typu vysavače odpadají všechny tyto nedostatky. Výfukové potrubí centrálního vysávacího systému vyústí vždy mimo prostor, ve kterém se budete pohybovat. Většinou se umístí na střechu nebo fasádu budovy. Agregát, který je spojený se sběrnou nádobou, je umísťován nejčastěji ve sklepě nebo v garáži. Popřípadě v jiných místnostech, ve kterých nebude překážet. Sací potrubí se rozvede po domě stejným způsobem jako například potrubí vodovodní.
red velvet roztoč

Dá se instalovat i etapově

Jistým problémem může být instalace centrálního vysavače do už hotového domu. Je určitě nutné počítat s určitými nezbytnými stavebními úpravami. Nejedná se ale o tak rozsáhlé zásahy do domu, pro které bychom se měli tohoto dobrého pomocníka vzdát.
·        Je pochopitelné, že nejsnazší instalace je do domu, který se teprve staví.
·        Dodavatelé těchto přístrojů většinou rozloží instalaci do dvou etap, a tak práci stavebníkům ještě o kousek zjednoduší.
–         Nejprve se provedou rozvody, které mohou zůstat i roky bez povšimnutí.
–         A až to bude aktuálně potřeba, domontuje se agregát.
Toto řešení se uplatňuje především v případě, že budoucí majitel nemá už dostatek financí z důvodu náročnosti celé stavby. Centrální vysavač není totiž levnou záležitostí. Celá jeho realizace přijde na přibližně třicet tisíc.

Chytré hodinky

Tyto hodinky můžeme rozdělit do dvou skupin. Ty, které můžeme využívat i jako normální hodinky nebo módní doplněk. Pak tu máme sportovní chytré hodinky, mají sice stejné funkce jako ty první, ale jsou více zaměřené na ukládání informací během sportovních aktivit. Na první pohled je rozeznáte už podle vzhledu.
zelené hodinky
Neliší se moc od mobilních telefonů. Stará se o ně operační systém. Jelikož jsou menší, je problém, že mohou být pomalejší kvůli velikosti hardwaru, i velikost displeje je samozřejmě menší než u chytrého telefonu.
Výběr tohoto typu hodinek záleží na uživateli. Jsou takoví, kteří je chtějí hlavně prozkoumat, takoví ti techničtí nadšenci J, pak jsou tu takoví, kterým záleží, jak vypadají. Popřípadě, kolik stojí a jaké jsou značky.
Můžeme si vybírat mezi těmito značkami(je jich více, uvedu jen některé) :Apple, Samsung, Huawei, Garmin, Pebble.
Takovéto hodinky umí většinou volat, posílat a přijímat SMS, měřit tělesné funkce při sportovních aktivitách, mají funkci navigace, stahovat aplikace, v některých, “mnohem lepších“ a tím pádem i dražších, najdeme i fotoaparát (rozmezí 2 – 4 Mpix).
ikony na hodinkách
Některé druhy hodinek můžeme doplnit i o paměťovou kartu, díky které zvětšíme jejich paměť.
Operační systémy v těchto hodinkách si mohou být hodně podobné, ale mohou se i dost lišit. Nabídka je tedy veliká, vzhledem k tomu, kolik chytrých hodinek nalezneme na trhu. Mezi asi ty nejznámější patří Android Wear, WatchOS (operační systém společnosti Apple)a Tizen (operační systém společnosti Samsung).
Chytré hodinky si pořizují lidé především kvůli propojení s mobilním telefonem. Proto byste si měli uvědomit, že musíte mít stejný operační systém v hodinkách jako v telefonu. Hodinky s telefonem spolu komunikují především přes Bluetooth.
Výdrž baterie ovlivňují tyto faktory:1. Jak často používáte rozsvícený displej, 2. co vše si během dne na nich prohlížíte, 3. Jestli hodinky používáte na SMS a volání.
Asi nejvíce nás zajímá, zdali jsou hodinky voděodolné a nedostane se do nich prach. To určuje IP stupnice. Tato stupnice se využívá i u mobilních telefonů. U této stupnice první číslo ukazuje odolnost vůči prachu a druhé voděodolnost. Čím větší číslo, tím více vydrží. Stupnice je od IP00 (žádná odolnost) až do IP68 (nejvyšší odolnost).
Chytré hodinky– tedy jejich “ciferník“ může být vyroben z plastu, kovu nebo silikonu. Mezi uživateli jsou oblíbené všechny varianty, jde pouze o to, co konečný člověk od hodinek čeká, zdali reprezentativnost nebo účelnost.
Cena hodinek je různá, pro běžného uživatele bez nároků se cena může pohybovat okolo 5000 korun, pro náročnější je tu varianta do 10 000 korun a nakonec ty drahé, kde se cca od 15 000 korun platí již spíše za design.
 
Nabídka hodinek je veliká, proto vyberte moudře, nechcete je přece za nějakou dobu dát do šuplíku a již nepoužívat.
 

Mít přehled se vyplatí

Každý řidič by měl myslet nejen na svoji bezpečnost, ale také na bezpečnost ostatních účastníků provozu. Právě proto je důležité jezdit skutečně zodpovědně a starat se o to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku.
Jednou z věcí, které není dobré podceňovat, je také to, abyste měli opravdu dobrý přehled o cestě před sebou, o tom nepochybujte. Když na všechno dobře uvidíte, budete mít dost času zareagovat v případě nějakého problému či překážky. Abyste viděli i během té nejčernější noci, tak je nutné, aby světla Vašeho vozu fungovala skutečně tak, jak by fungovat měla, a Vy jste si tak naprosto s ničím nemuseli dělat starosti.
světlo Jaguára.jpg
Vyhněte se problémům
Aby světla Vašeho vozu skutečně fungovala, tak je nutné mít k dispozici takové světelné zdroje, které už to zajistí. Díky tomu vždy budete vidět na cestu před sebou, zároveň ale budete také dobře viděni a jen tak něco Vás nepřekvapí, na to se můžete spolehnout. Není nic horšího než vůz, kterému nefunguje jedno světlo. To si jej v noci někdo může klidně splést s motorkou, o tom nepochybujte.
Myslete tedy na svoji bezpečnost a vždy pro svůj automobil vybírejte takové žárovky, které Vám budou dobře sloužit a postarají se o to, abyste o cestě před sebou měli tak dobrý přehled, jak to jenom bude možné. Zaručeně se to vyplatí, o tom nepochybujte.
světla z aut.jpg
Vše záleží jenom na Vás
Věřte tomu, že v naší nabídce už snadno a rychle naleznete takové světelné zdroje, se kterými budete spokojeni, o tom nepochybujte. Máme pro Vás jak žárovky h7, tak mnoho jiných, a proto se kdykoliv a bez starostí ponořte do naší nabídky. Vybírat i nakupovat můžete z pohodlí svého domova, takže ušetříte hodně času. My už se moc rádi postaráme o to, aby se Vámi vybrané produkty dostaly do Vašich rukou tak rychle, jak to jenom bude možné, o tom nepochybujte. Jsme tu přeci jenom pro Vás a rádi se postaráme o Vaši spokojenost.