Chytré hodinky

Tyto hodinky můžeme rozdělit do dvou skupin. Ty, které můžeme využívat i jako normální hodinky nebo módní doplněk. Pak tu máme sportovní chytré hodinky, mají sice stejné funkce jako ty první, ale jsou více zaměřené na ukládání informací během sportovních aktivit. Na první pohled je rozeznáte už podle vzhledu.
zelené hodinky
Neliší se moc od mobilních telefonů. Stará se o ně operační systém. Jelikož jsou menší, je problém, že mohou být pomalejší kvůli velikosti hardwaru, i velikost displeje je samozřejmě menší než u chytrého telefonu.
Výběr tohoto typu hodinek záleží na uživateli. Jsou takoví, kteří je chtějí hlavně prozkoumat, takoví ti techničtí nadšenci J, pak jsou tu takoví, kterým záleží, jak vypadají. Popřípadě, kolik stojí a jaké jsou značky.
Můžeme si vybírat mezi těmito značkami(je jich více, uvedu jen některé) :Apple, Samsung, Huawei, Garmin, Pebble.
Takovéto hodinky umí většinou volat, posílat a přijímat SMS, měřit tělesné funkce při sportovních aktivitách, mají funkci navigace, stahovat aplikace, v některých, “mnohem lepších“ a tím pádem i dražších, najdeme i fotoaparát (rozmezí 2 – 4 Mpix).
ikony na hodinkách
Některé druhy hodinek můžeme doplnit i o paměťovou kartu, díky které zvětšíme jejich paměť.
Operační systémy v těchto hodinkách si mohou být hodně podobné, ale mohou se i dost lišit. Nabídka je tedy veliká, vzhledem k tomu, kolik chytrých hodinek nalezneme na trhu. Mezi asi ty nejznámější patří Android Wear, WatchOS (operační systém společnosti Apple)a Tizen (operační systém společnosti Samsung).
Chytré hodinky si pořizují lidé především kvůli propojení s mobilním telefonem. Proto byste si měli uvědomit, že musíte mít stejný operační systém v hodinkách jako v telefonu. Hodinky s telefonem spolu komunikují především přes Bluetooth.
Výdrž baterie ovlivňují tyto faktory:1. Jak často používáte rozsvícený displej, 2. co vše si během dne na nich prohlížíte, 3. Jestli hodinky používáte na SMS a volání.
Asi nejvíce nás zajímá, zdali jsou hodinky voděodolné a nedostane se do nich prach. To určuje IP stupnice. Tato stupnice se využívá i u mobilních telefonů. U této stupnice první číslo ukazuje odolnost vůči prachu a druhé voděodolnost. Čím větší číslo, tím více vydrží. Stupnice je od IP00 (žádná odolnost) až do IP68 (nejvyšší odolnost).
Chytré hodinky– tedy jejich “ciferník“ může být vyroben z plastu, kovu nebo silikonu. Mezi uživateli jsou oblíbené všechny varianty, jde pouze o to, co konečný člověk od hodinek čeká, zdali reprezentativnost nebo účelnost.
Cena hodinek je různá, pro běžného uživatele bez nároků se cena může pohybovat okolo 5000 korun, pro náročnější je tu varianta do 10 000 korun a nakonec ty drahé, kde se cca od 15 000 korun platí již spíše za design.
 
Nabídka hodinek je veliká, proto vyberte moudře, nechcete je přece za nějakou dobu dát do šuplíku a již nepoužívat.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup