Jaký outfit pro ženicha?

Svatba je životním okamžikem a pro ženicha, nevěstu i pozvané hosty sváteční záležitostí, a proto se na její přípravu vynakládá mnoho energie, času i peněz. Aby se dostavil dokonalý výsledek a vše bylo v souladu s etiketou a bez faux pas, je třeba se dostatečně věnovat i výběru vhodného outfitu pro ženicha. Přestože se právě tato otázka často opomíjí, měla by mít stejnou váhu, stejně jako je výběr šatů pro nevěstu, naplánování svatebního menu a svatební výzdoby.
oblek ženich

I když nejčastější volbou ženichů je formální oblek a nyní stále častěji i svatební žaket. Pozitivní je, že muži mají dostatek možností, jak se na tuto slavnostní příležitost obléci a nevzbuzovat přitom dojem obsluhujícího personálu. Při výběru vhodného střihu saka a doplňků bude působit ženich šik.
V ideálním případě si dá ženich ušít oblek na míru, který bude dokonale kopírovat jeho postavu.
Při výběru barvy si dejte pozor na bílý, nebo krémový oblek, ladící v barvách nastávající manželky. Takové oblečení je již dávno out a ženich by ve světlém obleku vypadal nepatřičně. A je třeba si přiznat, že opravdu jen málo mužů vypadá v bílém obleku dobře.
Aktuálním trendem v odstínem svatebních obleků je modrá, respektive tmavě modrá. To souvisí i s tím, že oblíbenými barvami svatebních šatů je slonovinová, nebo šampaňská, které dobře doplňuje právě modrá barva. A dokonce je s nimi ve větší harmonii než například černý oblek, který může působit stroze nebo dokonce smutně.
Klíčové je též sladění obleku s vhodnými doplňky. Když je ženich zanedbá, může působit dojmem, že právě vytáhl ze skříně svůj business oblek. Naopak pečlivě vybraný, nebo kvalitně ušitý svatební oblek se dá používat i jako součást formálního outfitu do společnosti. A to mnoho novomanželů bere jako příjemný bonus, neboť drahý oblek není jednorázovou záležitostí a neskončí zapomenutý ve skříni.
nevěsta a kytice

Je třeba ještě připomenout, že novomanžel nemusí být nutně oblečený pouze v tomto stylu. Platí to zejména v případě tematické svatby, obřadu a svatební hostiny v nevšedních lokalitách. V těchto případech je třeba vhodně přizpůsobit oblečení svatebčanů včetně nevěsty a samozřejmě i ženicha. Když jde o netradiční svatbu třeba v lese, na zahradě, nebo na pláži, je třeba hledat vhodnou alternativu klasického obleku. Kreativních možností je mnoho, ale přesto je třeba brát v potaz, že navrhnout netradiční outfit bez saka, který bude zároveň působit slavnostně a elegantně, není jednoduchou úlohou a rozhodně se nevyplácí ji podceňovat. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup