Mějte den veselejší, aneb udělejte si radost s aplikacemi pro Android

Budík je jedním z předmětů v domácnosti, který snad nikdo z nás nemiluje. Přesněji řečeno, v průběhu dne je docela neutrálním přístrojem, ale každé ráno se mění v jeden ze stresových faktorů dnešní doby. Šťastný člověk, který nemusí vstávat násilně a probouzí se, kdy se mu zachce, pomyslíte si. Proč si tedy neudělat den trochu veselejší a nebudit se něčím příjemným?
youtube logo

Co třeba nechat se budit hudebními klipy z YouTube?

Výhodou tohoto programového rozhraní je, že pro každý den nebo pro každý budík můžete použít jiný videoklip. Budíků s hudebními motivy už bylo vytvořeno několik stovek, ale buzení videoklipy z You Tube je prozatím jen jediné. Aplikaci s názvem „SpotOn alarm clock for YouTube“ vytvořil programátor Sasy Cuturice, který v minulosti na webu propagoval právě podobné časovače, které spolupracovaly s cloudovým hudebním portálem Spotify. Přehrávání skladeb ze zadaných playlistů může být náhodné, nebo postupné, můžete pro každý den zvolit jinou skladbu, anebo použít funkci náhodného výběru.
youtube telefonu
Program je využitelný jak v tabletu, tak i v chytrém telefonu, takže nejen zvuk, ale i pohled na scénu z videa vás může po ránu rozveselit. A když ne to, tak alespoň zmírnit stres při vstávání. Přiznejme si, komu se chce dobrovolně ráno vyskočit z vyhřátého pelíšku?
Program byl hodnocen čtyřmi hvězdičkami z pěti. Je sice dostupný pouze v anglickém jazyce, ale jeho ovládání je velmi intuitivní. Pracuje v OS Android od verzí 4.4.
youtube v notebooku

Videosekvence z oblíbených fotek

Budit by vás také mohl vámi vytvořený videoklip, například z oblíbených fotografií podložený vybranými skladbami. To snadno zvládnete pomocí programu MoShow (Slideshow Movie Maker).  Jednoduše tu zařadíte vybrané fotky do tzv. slideshow, což je prezentace snímků s různými přechodovými efekty.  Využít můžete mnoho designových stylů, které jsou k dispozici zdarma, výstup může být buď ve formě videa, nebo uzavřené nekonečné smyčky. K videoklipu lze přidat libovolný text.
Program MoShow byl vyhodnocen uživateli známkou 4,6 z pěti možných. Instalační balík je poměrně velký, zaujímá 82 MB a lze jej nainstalovat od OS Android 5.0.