Šetříme nejen na Vánoce, ale i na prázdniny!

Často se bráníme tomu, dávat děti na tábor, protože si myslíme, že se nám o děti nikdo nepostará tak dobře, jako my sami. Samozřejmě s přibývajícím věkem a povinností školní docházky se postupně osmělí nejen děti, ale i rodiče.
české peníze.jpg
Velká řádka dětí jezdí na tábory, velká řádka dětí jezdí také na soustředění. Podle průzkumů se dvě třetiny Čechů uchyluje k tomu, že děti právě na nějaký tábor jedou.
V případě rodiny, která má jedno dítě a dva normálně pracující rodiče, je potřeba vyřešit dva měsíce volného času dítě, což znamená, v případě, že si každý z rodičů vezme dva týdny volna, aby se doma s dítětem vystřídali, že pokryjí celé čtyři týdny z prázdnin. Dále zbývá ještě tedy pět týdnů volna. Pokud se domluvíte s některou z babiček, třeba na 14 dní prázdnin, zbývají vám ještě stále tři týdny volna.
houpačka na táboře.jpg
Například u dětí, které nedělají žádný sport výkonnostně to znamená, že jim je třeba ještě na tři týdny třeba zaplatit tábor. Takových deset dní klasického táboru vyjde třeba na 4.000,- Kč. Jinde vás tábor vyjde na pět dní na 4.200,- Kč. Je tedy třeba rezervovat a hledat pobyty včas, abyste nejen chytli zvýhodněnou cenu, která je při rezervaci a platbě předem nižší, ale abyste také mohli děti poslat na pobyt v termínu, který vyhovuje vám. Takže, když si to spočítáme, pokud počítáme, že bude vaše dítko 10 dní na táboře za 4.000,- Kč a následně ještě dalších 5 dní na táboře za 4.200,- Kč, máme to cca na tři týdny výdaje 8.200,- Kč.
Pokud však máte doma sportovce, například krasobruslařku, odpadají vám více méně starosti s tím, kam dítko o prázdninách dáte. Vaše dítko má téměř na celé prázdniny aktivity v podobě soustředění. Pokud tedy chce dosahovat alespoň průměrných výsledků v rámci České republiky, z volných devíti týdnů bude sedm týdnů různě po České či Slovenské republice bruslit. Některé krasobruslařky a krasobruslaři jezdí trénovat i do Švýcarska, USA či Kanady nebo Francie. Prostě se připravují v průběhu léta, jak to jen jde.
závody na pláži.jpg
Pro rodiče, kteří mají jedno dítě věnující se tomuto sportu a bude trávit 6 týdnů takto bruslením, je to poměrně finančně nákladné, protože jeden týden soustředění je vyjde minimálně na 70.000,- Kč. Samozřejmě, že některá soustředění jsou pod hlavičkou jejich oddílu, takže třeba některé týdny vyjdou levněji než jiné.