Odpor může být vlastně pozitivum

Možná znáte ten nepříjemný pocit, když se podíváte do divadla a zjistíte, že Vám moc nelichotí. Jakoby Vaše ještě nedávno pevné tělo bylo poněkud rozplizlé. Postavíte se na váhu a bohužel své pocity si potvrdíte i s úroky. Ta váha musí být pokažená. To je jistá věc. Pak navštívíte lékaře, ten si Vás zváží a podotkne něco ve smyslu, že byste měli nějaké to kilo či i snad minimálně deset dvacet shodit. No to se řekne. Ale jak to realizovat? Začít chodit do posilovny? Aby se ti nabouchaní borci a vypracované frajerky ve značkových dresech škodolibě dívali na oplácaného snaživce ve vytahaném tričku a legínách? Takové ponížení rozhodně nemůžete dopustit.
silový trénink

Ale určitě to není důvod k tomu, abyste rezignovali. Co třeba zkusit to s vlastní vahou. Odpor přivítejte. Pusťte se do tréninku s odporovými gumami. Jedná se o trénink s vlastní vahou. Samozřejmě druhů odporových gum je několik. Záleží na tom, zda jste učinění začátečníci nebo naopak pokročilí. Nejsnadnější dělení je podle barev, ale každá barva má své důležité parametry. Záleží také na tom, zda se do tréninku pouští muž a žena a také na jejich váže.
bota a čínky


Odlišíte je podle barev.


·         Červená odporová guma – nabízí nejmenší odpor. Je vhodná na rozcvičku nebo kompenzační cvičení

·         Světle modrá odporová guma – má o něco vyšší hranici odporu, ale má podobné využití jako červená.

·         Růžová odporová guma – vyšší odpor než předchozí. Vhodná pro protahování a rozehřátí, vhodná jako přídavný odpor. Jedná se o nejuniverzálnější odporovou gumu.

·         Růžová odporová guma – tuhá guma, vhodná při zajímavých cvicích s vlastním tělem.

·         Fialová odporová guma –  je nejuniverzálnější gumou v nabídce. Je vhodná při strečinku větších partií, kde je zapotřebí velkého odporu.

·         Zelená odporová guma – velmi tuhá guma vhodná pro silnější jedince.

·         Tmavě modrá odporová guma, oranžová odporová guma. Toto už je opravdu silný kalibr pro ty nejsilnější jedince. Jsou vhodné také pro lidi s vysokou váhou, kteří s cvičením teprve začínají.