Zamilujte si Šumavu

Krásná příroda, husté lesy, vysoké hory, hluboká jezera i čisté říčky a romantické potoky jsou tím, co nás na Šumavě stále láká a nabíjí potřebnou energií. A Šumava je nádherná a stojí za návštěvu v každém ročním období.
V zimě se zde můžeme oddávat sportu a zimním radovánkám, na jaře, v létě nebo na podzim lze podnikat různě náročné túry, věnovat se cyklistice, chodit na houby, sbírat borůvky, nebo se jen tak procházet, relaxovat a nasávat zdejší atmosféru a všudypřítomnou energii.
Také můžete navštívit některé ze šumavských měst a obdivovat starobylá náměstí, výstavní domy, hrady či jejich zříceniny a zažívat historii na vlastní kůži. Šumavu si oblíbíte již po její první návštěvě. Podívejte se na naše tipy, která místa si rozhodně nenechat ujít.
klikatá cesta

·         Prášily
Malá obec Prášily rozkládající se na území Národního parku Šumava, je velice oblíbeným turistickým a rekreačním místem a má toho vskutku hodně co nabídnout.Turisticky oblíbené jsou zejména trasy k blízkému Prášilskému jezeru a jezeru Laka. Za návštěvu stojí i rozhledna na vrchu Poledník,odkud je opravdu skvostný pohled do kraje a na šumavské hvozdy.
Prášily nenabízejí pouze odpočinek, relaxaci či sportovní vyžití, ale také poznání a poučení. Toho se vám i vašim dětem dostane v Archeoparku Prášily. V autentické archeologické vesnici se seznámíte s dobou, kdy území obývali Keltové a na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet tehdejší životní styl.
divoká řeka
·         Přírodní rezervace Bílá Strž
Pokud hledáte romantiku a krásné přírodní scenérie vás vždy dojmou, potom si při návštěvě Šumavy vydejte do přírodní rezervaci Bílá strž. Těšit se můžete na nedotčenou a divokou šumavskou přírodu, nádherné zelené údolí a několikametrový vodopád. Do Bílé strže se dostanete po dobře vyznačených turistických značkách.
chatička v lese

·         Vítkův kámen
Pokud budete trávit dovolenou u Lipenské přehrady, pak vám doporučujeme podívat se na Vítkův kámen. Jedná se o pohoří nad osadou Svatý Tomáš.Ze zříceniny stejnojmenného hradu, nebo přesněji z jeho dochované věže je fenomenální výhled do širokého dalekého kraje. Pokud budete mít štěstí a bude dobrá viditelnost, pak zahlédnete i vrcholky Alp.