Jak efektivně zhubnout bez přehnaného cvičení?

Každá žena to zná. Koukne se do zrcadla a hle! Tu jeden faldík, tam druhý, tady něco přebývá přes kalhoty, tahle halenka je příliš těsná. Pokud nejste spokojená se svou váhou, ale nedokážete se dokopat k náročným a zdlouhavým cvikům nebo k přísné dietě, nevadí!

Jestli nepotřebujete zhubnout extrémně rychle a stačí vám hubnout postupně, zkuste následující:

1.       Pravidelná strava
To nejdůležitější, co potřebujete, je rozdělit si jídlo nejlépe na pět menších porcí denně tak, abyste několik hodin před spaním už nejedly. Nemusíte si nijak přísně hlídat to, co jíte, stačí jednoduše dodržet pravidelný přísun energie tak, abyste během celého dne necítily hlad. Ze začátku to bude náročnější, po pár dnech si však vaše tělo zvykne na pravidelný režim, a vy zjistíte, že opravdu nepotřebujete jíst více, než máte naplánováno. Taky nezapomeňte dodržovat pitný režim a vypít denně alespoň dva litry vody.

2.       Pohyb
Není třeba komplikovaných cvičení, stačí jenom dodržet nějaký ten pohyb. Dvacet minut lehkého cvičení denně jistě zvládnete bez problémů. Pokud se na to budete cítit, můžete samozřejmě cvičit i déle, váha půjde dolů o to rychleji. Dbejte na to, abyste necvičily záhy po jídle, dejte si mezi jídlem a cvičením aspoň půlhodinovou pauzu.
Čemu byste se měly přeci jen vyvarovat, jsou oslazené vody – zkuste místo nich čaje nebo neochucené minerálky. Také samozřejmě musíte omezit sladkosti, brambůrky a podobné radosti. Uvidíte, že i bez nich vám bude dobře.

Pokud budete dodržovat pravidelnou stravu a nějaký ten pohyb pravidelně, vaše váha bude pomaličku klesat k vaší ideální představě. Navíc, na rozdíl od rychlého hubnutí, na tento režim je jednoduché si zvyknout, tudíž po čase vaše tělo nebude cítit potřebu nadbytečného jídla. Celkově se budete cítit svěžejší a zdravější.