Život v divočině v chráněné krajině Ngorongoro

Na samém konci osmdesátých let se tento park stal další položkou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a každý, kdo zde byl a viděl zdejší faunu i flóru či shlédl do kráteru Ngorongoro, musí uznat, že oprávněně.

Kdy je nejlepší kráter navštívit?
V časných ranních hodinách. Vidíte stoupat mlhu z hor, sledujete, jak slunce vychází a jak probouzí celou savanu. Slyšíte, jak se po planině rozléhá řev krále zvířat, sledujete migrující stáda pakoní, zeber a antilop a pokud máte štěstí, spatříte z výšky i sloní stádo. K tomu byste měli být na okraji kráteru sami, bez zástupu turistů, kteří budou pokřikovat ve směsi jazyků a kteří mohou ukrást to speciální kouzlo tajuplné africké krásy.

Největší stáda jsou zde v únoru a březnu

Můžete tu spatřit až třicet tisíc kusů zvířat, žijící v divočině a zajišťující chod svých dějin bez zásahu člověka. Takových míst na světě není mnoho. Pokud jste milovníky velkých stád zvířat, a také chcete vidět geparda nebo smečku lvic při lovu, vydejte se do této oblasti v období, kdy zde končí období dešťů. u nás je to období asi února a března, kdy je tady nejvlídnější klima a také se rodí nejvíce mláďat býložravců – což podporuje vysoký zájem kočkovitých šelem.

–          Přijeďte pozorovat nosorožce dvourohého
Nosorožec černý je velice vzácným druhem nosorožce. Žije ve volné přírodě už jenom zde – jeho celková populace ve volné přírodě činí momentálně patnáct vysoce hlídaných kusů tohoto majestátního živočicha.
–          Buvoli, antilopy, gazely, pakoně, vodušky
Nachází se zde jedna z největších stád těchto sudokopytníků na světě. Pokud toužíte vidět pláně plné těchto zvířat ve volné přírodě, vydejte se právě do parku Ngorongoro.
–          Kočkovité šelmy
Lvi, gepardi a levharti jsou v období února a března velmi často viděni při lovu. Dejte se zlákat voláním divočiny a navštivte Ngorongoro příští sezonu i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup