Vyrobte vašim dětem loutkové divadlo


V dřívějších dobách bylo loutkové divadlo fantastickým způsobem k tomu, ukázat dětem nějaký příběh, zaujmout jejich mysl, oči a postarat se o dokonalou zábavu, která jim v této podobě bohatě stačila. Dnes je pro mnoho rodičů lepší alternativou televize a pohádky v ní, které jim nepřidávají žádnou práci a dětem dají dostatek času na to, aby se díváním na ně zabavili. Ale i to může být časem už okoukané a pro děti natolik přirozené, že by to chtělo změnu.
loutkové divadlo.jpg

Vyrobte si vaše loutkové divadlo sami

Jako rodičům je vám dobře známo, že děti potřebují rozptýlení a zábavu. Tu jim můžete poskytnout i vy vaší kreativní činností, jakou je výroba loutek a divadla. Samozřejmě za pomoci a asistence vašich ratolestí. Zapojte je do výroby divadla, které nemusí být za žádných okolností profesionální a dokonalé. Loutky si můžete vyrobit z čehokoliv, co máte doma k dispozici a fantazii nechte volný průběh. Zeptejte se vašich dětí, na co by se chtěly podívat a jaké loutky byste společně měli vyrobit. Takhle jim splníte přání a uděláte pro ně hru, která jim je neznámá.
dítě s loutkou.jpg

Samotný děj musí být poutavý

Výrobu svedete snadno, i když vám její konečná úprava potrvá nějakou dobu. O  co se však musíte postarat sami je bezpochyby poutavý příběh, který musí vaše děti zaujmout. Nehledejte výmluvy k tomu, že na to nemáte vlohy. Jako dospělí  máte mnohem více možností pro vymýšlení příběhu, který bude mít hlavu a patu a vaše děti nezvedne ze židle. Inspirovat se můžete i známými pohádkami nebo filmy, které si upravíte dle svého přesvědčení. Nezapomínejte na to, že i loutkové divadlo musí být vtipné, dojemné a nejlépe, když ho budete hrát s více lidmi najednou.

Společná aktivita vás jako rodinu sblíží

Když se do této činnosti zapojí všichni členové rodiny, vaše děti budou více nadšené z vašeho nápadu přijít s něčím novým. Pokud už budete mít určité příběhy krásně sehrané a vašim dětem se budou líbit, můžete hrát divadlo i pro jejich kamarády nebo tímto způsobem oživit narozeninovou oslavu dítěte. Děti totiž milují, když jejich rodiče nechají všechnu práci a mají zájem o to, hrát si s nimi a vymýšlet pro ně různé hry a činnosti. A jelikož to bude něco zcela nového, rozhodně s tímto nápadem sklidíte velký úspěch.

Buďte dostatečně osvětleni

Nedostatečně osvětlené vozidlo, ohrožuje na životě i zdraví všechny aktivní účastníky silničního provozu.Zákon o silničním provozu nám nařizuje, že vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena světla – obrysová, potkávací. Za mlhy a extrémně snížené viditelnosti, je doporučeno použít mlhová světla.
Důležitý tedy je výběr kvalitních auto žárovek .
starý mercedes
Jaké žárovky jsou ty kvalitní a na co se při výběru zaměřit?

Ve výbavě každého automobilu, by měla být základní sada náhradních žárovek. Sadu zakoupíte podle typu vašeho vozidla. Auto žárovky, si můžete vybrat klasické, halogenové nebo xenonové.
Všechny tyto žárovky mají své klady a zápory.
Halogenové žárovkyvynikají dlouhou životností. Jejich životnost, je nesrovnatelná s žárovkami klasickými. Rozdíl, je také v jasnosti osvětlení. Halogenové žárovky, mají o mnoho jasnější svítivost, než standardní žárovky. Tím, že budete lépe vidět a prostor před vámi, bude lépe osvícen, budete se cítit na silnici mnohem bezpečněji.
Xenonové auto žárovky, stejně jako halogenové, se vyznačují delší životností a lepší svítivostí. Barva světla, je bílá až světle modrá. Světlo, je velmi intenzívní a dobře viditelné i z velké vzdálenosti. Dlouhý světelný kužel, zajišťuje dobré osvícení celé vozovky. Žárovky do hlavních světlometů, můžete koupit v několika cenových relacích. Je na zvážení každého řidiče, zda zrovna na koupi žárovek šetřit.
stříbrný mercedes
Dobře viditelná brzdová světla jsou také velmi důležitá. Dobrou volbou, budou v tomto případě LED žárovky, které poslouží k větší bezpečnosti. Předností LED žárovek, je jich odolnost proti otřesům.
Bez kvalitních žárovek se neobejdete ani při podsvícení SPZ.
Ať už se chystáte, kupovat žárovky jakékoli – do hlavních světlometů, obrysové, parkovací nebo interiérové, dbejte vždy na kvalitu.

Ovoce nemusí být jen na stromech

 Většina z nás si po ránu dá dobrý, teplý čaj, který ho nastartuje do nového dne a připraví na shon v zaměstnání či na stres, který celý den s sebou přináší. Jeden z nejoblíbenějších čajů u nás je bezpochyby čaj ovocný, ikdyž s pravým čínským čajem nemá již prakticky nic společného.
mátový čaj

Nejoblíbenější je samozřejmě u malých dětí, pro které je atraktivní svou, zpravidla červenou barvou a příjemně chutná po ovoci, má svěží chuť a sladkou vůni. Ikdyž nepatří mezi klasické čaje, i ten ovocný má velký přínos pro náš organismus.
skleněný šálek
Kvalitní  ovocný čaj můžeme koupit ve dvou podobách

·         Porcovaný čaj

Je k dostání prakticky v každém supermarketu, zpravidla není moc kvalitní, je v něm obsažena spousta barviv a konzervantů.

·         Sypaný čaj

Jedná se o mnohem zdravější volbu při výběru ovocného čaje. Na prodej sypaných čajů se specializují různé obchody, ve kterých Vám prodavačky zkušeně poradí, co je právě pro Vás nejlepší dle Vašich požadavků na barvu, chuť a vůni.

Ovocné čaje jsou v západní kultuře nejoblíbenější hned po čajích černých. Vyznačuje se tím, že je smíchán z ovocných sladkých plodů s kořením a dalšími ingrediencemi. Je specifický svou sladkou chutí i bez přislazování cukrem či jinými sladidly.

Nejčastější typy ovocných čajů jsou čaje tvořené z:

–          Květy ibišku– čaj má hodně sytou červenou barvu a vyznačuje se jemnou nakyslou chutí. Ibišek dává čaji intenzivní chuť, čaje bez ibišku jsou o poznání jemnější.

 

–          Šípek– tenhle čaj je bohatý na vitamin C, takže je skvělý při onemocněních či pouze jako prevence infekcí, skvěle okysličuje organismus nebo podporuje potenci.

 

–          Sušená jablka– ta působí jak přirození sladidlo a tím neutralizují nakyslý ibišek. je bohatý na vitamíny a skvěle detoxikuje organismus či dokonce snižuje hladinu cholesterolu.
mátový čaj

Pokud však nejste milovníci ovocných čajů, určitě si rádi přečtete něco více o čajích bylinných.

Nalijme si čistého rýžového vína

Rýžovému vínu se také říká mijiu. Toto víno se vyrábí kvašením rýžového škrobu, kdy se tento výrobní proces podobá přípravě zápary při výrobě whisky. Při výrobě rýžového vína působí však jeho mikroorganismy a tím má spíše blíž k pivu, než vínu. Má však vyšší obsah alkoholu než víno z révy. Rýžové víno se vyrábí z vybraných druhu rýže, které mají bílá zrna s měkkým jádrem. V Asii se rýžové víno používá:
·         při stolování
·         při vaření.
·         a k náboženským a obřadním účelům
japonské občerstvení

Stejně jako saké, i toto rýžové víno se podává v Asii studené, teplé nebo horké. To už záleží na konzumentech i na ročním období. V zimě se podává víno horké a v létě studené. Většina druhů rýžových vín v sobě obsahuje čtrnáct až sedmnáct procent alkoholu. Rýžové víno je často součástí mnoha japonských rituálů, převážně při příležitosti oslav svátků. Rýžové víno se podává nalité do maličkých keramických nebo dřevěných kalíšků, které se nazývají čoko. Kromě toho lze využít rýžové víno i saké do nejrůznějších koktejlů.
rýžové víno

Rýžové víno v kuchyni

Rýžová vína mají zvláštní, lehounkou rýžovou chuť s ovocnou příchutí. Jsou vhodné k různým oslavám, ale hodí se také k dochucování omáček a marinovaných mas. Rýžové víno můžeme používat:
·         k přípravě sushi
·         přidávat do zálivek a marinád
·         podávat na rýži
·         přidávat ke kuřeti, rybě, krevetám nebo tofu
 Tímto lahodným rýžovým vínem je možné dochucovat opravdu velké množství vařených pokrmů, kterým dodává specifickou a nezaměnitelnou chuť.

Rýžové víno Shaoxing

Jedno z oblíbených rýžových vín je víno Shaoxing. To je jedním z nejznámějších rýžových vín v Číně. Původem je toto víno z regionu Shaoxing v provincii Zhejiang na východě Číny. Rýžové víno Shaoxing je velmi populární nejen v Číně, ale i na Taiwanu a v jihovýchodní Asii.
Obvyklou náhražkou rýžového vína, které se používá v asijských kuchyních, může být suché světlé sherry.

Jak zabavit dítě?

Pokud máte dítě a chcete se ho někdy zbavit a zabavit ho, je to naprosto běžný pocit, protože všichni rodiče to takto někdy cítí, protože děti, i přesto, že je milujeme, jsou někdy trochu peklo a chceme se jich zbavit. Je to normální, nemusíte se za to stydět, ale nikomu to moc neříkejte, protože existují bláznivé matky, speciální typ matek, které vás za to budou schopny ukamenovat, protože chrání všechny děti jako oko v hlavě a nechtějí slyšet nic, co je proti jakémukoliv dítěti. A pak je dítě otravuje a rozptyluje ze sledování všech těch bio receptů a jsou z toho na prášky. Samozřejmě ne všechny jsou takové, ale bohužel jich je momentálně na světě mnoho, tak to radši neříkejte nahlas.

trampolína

Pokud vám ale bude připadat, že jste na světě sami, kdo to tak má, tak rozhodně nejste, a i tyto matky s tím mají velký problém a v hloubi duše se dětí na chvíli zbavit chtějí, jen to nechtějí říct nahlas, asi se za to stydí. Nebojte se, každý to tak má, to je jasné. A teď už se konečně dostaneme do bodu, kdy vám prozradíme, jak děti zabavit. Pokud je ještě venku hezky, využijte toho a pusťte děti ven a nechte je vyběhat. Venku ztratí mnoho energie, mnohem více než doma a večer vám rychleji usnou. Děti potřebují https://video.aktualne.cz/dvtv/deti-potrebuji-maso-veganstvi-zasadne-skodi-rustu-mentalne-d/r~e467ceeac55f11e794dbac1f6b220ee8/ energii ztrácet, takže se rozhodně nebojte. Pokud je to vysílí, o to líp. Samozřejmě ale dodržujte pitný režim.

děti

Pokud se dětí chcete úplně zbavit, pořiďte jim třeba bazén, pokud jsou už větší. Samozřejmě pokud jsou menší, musíte je ještě u bazénu hlídat, ať se jim něco nestane. Pokud nemáte místo na bazén, pořiďte trampolínu. Vyhrajete si na ní i vy, pokud přijde ten správný čas s několika sklenkami vína v sobě. Hlavně ji ale pořiďte dětem. Uvidíte, že se jich zbavíte, protože děti z nějakého důvodu baví na trampolíně skákat i několik hodin. I zde ale opatrně, ať se jim nic nestane. Mohou si něco zlomit a podobně!

Jak na reklamu

Pamatuji si, jak jednou tatínek toužil po tom, aby měl vlastní firmu, protože můj strejda, jeho bratr měl svou vlastní firmu. Firma se zabývala o ponožky a o zdravotní obuv. Musím říct, že se strýci opravdu moc dařilo a nemohl si vůbec stěžovat na nedostatek zákazníků. Jeho obchody měli tolik zájemců o koupi bot anebo ponožek, že i strýc se sám divil. A tak je jasné, že otec asi možná trošku záviděl. Já vím, že závidění je opravdu nepěkná vlastnost, ale když člověk za to opravdu někdy nemůže. On to vždycky byl takový ctižádostivý, ale jeho první podnikání se mu bohužel nepodařilo. Chtěl prodávat různé potraviny, ale nakonec se mu to nepodařilo, protože hygiena měla opravdu složité a vysoké nároky. Já se tomu ale nedivím, vždyť zdraví nás lidi je opravdu důležité. Proto se ale otec zeptal mého strýce, jestli mi nemohl pracovat s ním. Otec řekl, že by se klidně ujal nějakých reklamních věcí.

Tužka jako reklama.

Třeba reklamní předměty s potiskem. Myslím si, že by byl opravdu perfektní pro všechny zákazníky. A kdybych tento nápad řekla svému strýci, že by otec mohl dělat reklamní tužky s potiskem, tak se strýc usmál a vlastně s tím souhlasil. Strejda vůbec nevěděl, že by tohle mohl udělat. Prý měl tolik zákazníků, že ani nepomyslel na to, že by mohl nabízet nějaké reklamní předměty s potiskem.

Kvalitní reklama musí být.

Takže se to této práce ujal můj otec a musím říct, že byl velmi šikovný. Hodně se mu v práci dařilo a musím zmínit, že dokonce i otec získat větší sebevědomí. Protože muž, když nemá práci anebo je bez peněz, tak má opravdu nízké sebevědomí. Tak tohle je příklad mého otce. Protože jen co se otec vyšvihl v pracovní sféře nahoru, tak je klidnější a má větší sebevědomí. Ale jsem za to, že takto to má opravdu hodně lidí, že sebevědomí dodává, když je člověk potřebný a není nikomu na obtíž. Já sama jsme ráda, že konečně otec dělá to, co ho baví. A to reklamní tužky s potiskem.

Zábradlí s designem

Jak samozřejmě všichni víme, tak všechno má svou cenu. A to vše včetně kovaného zábradlí. A kované zábradlí má cenu takovou, že záleží opravdu na všem, kolik je materiálu použitého. A já si myslím, že kované zábradlí má taky nízkou cenu kvůli tomu, že můžete ho udělat taky už použitého materiálu. Navíc si myslím, že by bylo opravdu nejlepší se domluvit s nějakým designérem, s nějakým kovářem. Já o tomhle vím své. Protože máme kované zábradlí v kuchyni. To byl vždycky můj sen. Když jsem ještě bydlela s rodiči, tak jsme měli pouze obyčejné schody, a to ještě navíc bez zábradlí. A musím vám říct, že někdy to bylo opravdu nebezpečné do těch schodů chodit. A jenom si představte, že jdete z nějaké oslavy a máte připité alkoholu. Tak je jasné, že se vám asi půjde opravdu těžko do schodů, kde není zábradlí.

Máte doma zábradlí?

A co teprve potom ze schodů? Musím říct, že někdy to bylo opravdu nebezpečné. Nyní už bydlím s přítelem sama a říkáme si, že bychom potřebovali taky zábradlí na naše schodiště. A vybrali jsme si kované zábradlí kované. Kované zábradlí jsme si taky objednali u našeho designera, který se zabývá kovářstvím. Měl tam uvedené i různé ceny. A cena za kované zábradlí je taková, že se nám líbila.

Zábradlí je na balkoně.

Takže jsme si ihned objednali pěkné kované zábradlí. Vyšlo nás docela levně, protože jsme si už vybrali použitý materiál, který designer pouze předělal. A musím říct, že to působí velmi rustikálně. Mně se to strašně moc líbí. A pokud hledáte taky nějaké kvalitní zábradlí, Tak doporučuji nějaké levné kované zábradlí. Nebo vy taky máte chody pouze bez zábradlí? A vám se to tak líbí? Myslím si, že právě taky nějaké pěkné a kvalitní zábradlí může opravdu změnit k lepšímu celý interiér domu či bytu. Mě se to líbí už bych bez zábradlí nechtěla být. Navíc kované zábradlí se taky velmi lehce udržuje.

Ploty pro váš dům

Nedílnou součástí každého domu nebo pozemku je kvalitní plot. V dnešní době už je na výběr mnoho druhů různých plotů, ať už je to plot dřevěný, kovový, betonový, nebo jen obyčejná zeď. At už si pořizujete plot nový, nebo chcete opravit starý, je z čeho vybírat. My se dnes zaměříme na ploty betonové. Pokud bydlíte v Plzeňském kraji, doporučuji se obrátit na firmu Betonové ploty Plzeň. Pokud máte rádi soukromí, tak právě betonové ploty jsou to pravé pro vás. Betonové ploty se vyrábějí v moderním designu, takže uspokojí potřeby i náročného zákazníka.

betoný plot

Výhodou betonových plotů je to, že jsou hotovy za pár dní, není potřeba stavební povolení, zajistí dostatečné soukromí a ochranu, a vydrží na pořád. Dají se kombinovat i s různými materiály, nejčastěji je to v kombinaci se dřevem. Základem každé stavby je projekt. Po kontaktování firmy, si zaměstnanci firmy přijedou vše prohlédnout, zaměřit a nakreslit. Vy si z nabídky vyberete o jaký druh plotu a desek máte zájem. Pak se udělá cenová kalkulace a pokud budete s cenou souhlasit, může se začít stavět. Nejprve se musí připravit místo pro plot, pokud nahrazujete plot starý, firma a zbourá a zajistí jeho likvidaci.

betonový plot s výplní

Firma Betonové ploty Plzeň, má k dispozici veškerou potřebnou techniku, takže si nemusíte dělat starosti třeba se sháněním malého bagru. Nejprve se vše zaměří a připraví pozice nového plotu. Nejprve se vykopou základy a umístí sloupky pro plot. Potom už se dávají jednotlivé desky nebo výplně, podle toho co si zákazník vybral. Je to vlastně takový druh skládačky. O betonový plot se není potřeba nějak zvlášť starat, úplně stačí použít ochranný nátěr na beton, který zamezí poškození vlivem počasí. Pokud se na betonu časem objeví bíle fleky, ani to vás nemusí nijak trápit, jde o přirozený jev zrání betonu a fleky po čase sami vymizí. Na konec ještě zmíním to, že desky nejsou z obou stran stejné, vybraný dekor je vždy jen z jedné strany, zadní stranu dělá výrobce tři různé vzory, pokud tedy chcete mít obě strany desek stejné, musíte si pořídit i oboustranné sloupky. At už se rozhodnete pro celé betonové desky, nebo výplně dřevěné, plastové nebo kovové věřím, že firma Betonové ploty Plzeň postaví plot k vaší plné spokojenosti.

Proč nemůže filtrační písek zůstat ve filtraci natrvalo

Jistě jste již někdy zaslechli výraz „perpetuum mobile“. Latina s jeho pomocí označuje mechanismy, které pracují samy od sebe, nezávisle na vnějších okolnostech, a pokud možno navěky . Snahou o takovéto produkty se lidstvo mohlo pochlubit už dávno, ale dosud se nikomu nic takového nepodařilo a ani nepodaří, neboť to popírá kvantovou teorii vzniku hmoty a její soudržnosti. „Perpetuum mobile“ se rozhodně netýká ani filtračního písku, který jednoduše vysypete do filtračního boxu a očekáváte, že tam zůstane minimálně několik desítek let.

filtrační písek

Na filtrační písek působí vodní eroze, tlak vody a vzájemné obrušování pískových zrnek časem docílí toho, že se jejich ostré hrany otupí a začnou více propouštět nečistoty. Tehdy je čas písek vyměnit za nový, a máme-li být přesnější, výměna písku by měla probíhat jednou za dva až tři roky, podle toho, jak moc je bazén v průběhu koupací sezóny v provozu, resp. jak často běží filtrace.

hodinky v písku

Do filtrace nemůžete nasypat, co vás napadne

Parametry filtračního písku jsou přesně dané letitým provozem bazénů a zkušenostmi lidí, kteří se touto činností zabývali. Časem se zjistilo, že optimální velikost zrnek se pohybuje v poměrně malém rozsahu, pouze mezi 0,6 a 1,2 mm. Větší zrnka nebudou filtrovat dostatečně kvůli větším mezírkám mezi nimi a s menšími zrnky se zas sníží průchodnost vody skrze filtraci, což může mít neblahý vliv na chod čerpadla.

Výhodou této technologie filtrování vody je ovšem samotná cena filtračního média a jeho dostupnost, písek seženete v mnoha obchodech, a to v kamenných prodejnách i na webových portálech, a za čtvrt metrákové balení filtračního písku zaplatíte jen několik stovek korun.

A kam s použitým pískem? Co takhle zhotovit dětem dřevěné pískoviště? Bednění pořídíte z nehoblovaných prken, které v rozích spojíte k sobě, a pískoviště položíte na zahradě na vrstvu geotextilie. Hra na pískovišti je jednou z nejoblíbenějších venkovních aktivit a alespoň vaše ratolesti odežene od mobilních telefonů a virtuální reality sociálních sítí.

Jak používat produkt od firmy Flor Service, konkrétně svíčka levandule?

Vonné svíčky se staly běžnou součástí našich domovů. Jsou oblíbeným způsobem, jak mu dodat příjemnou vůni a útulnou atmosféru, neboť slouží zároveň i jako dekorace. Avšak aby takto fungovaly, je potřeba dobře vybírat, kterou zvolíme.

Oblíbený je například ta od firmy Flor Service. Ta nabízí mnoho druhů, avšak svíčka levandule patří mezi ty nejprodávanější. A není divu, má rozhodně velmi příjemnou vůni, a navíc také pěkně vypadá. Ovšem je potřeba ji také správně používat.

hořící vonné svíčky

Je totiž faktem, že levandule sice velmi příjemně voní, avšak zároveň na nás působí i jinak. Není totiž žádným tajemstvím, že právě vůně těchto květin pomáhá lidem usnout. Koneckonců, je důvod, proč se lidem, kteří mají problémy usnout, dává pod polštář váček naplněný právě touto květinou.

Co to tedy znamená v případě vonné svíčky? Především riziko, že její dlouhodobé používání by mohlo vést k bolestem hlavy a dalším problémům. A tomu je rozhodně dobré se vyhnout. To naštěstí není nijak komplikované.

V první řadě bychom ji neměli mít konstantně zapálenou. Pokud nám totiž bude doma hořet celý den, můžeme si být jisti, že bez následků to nebude. Proto je dobré je zapalovat vždy pouze na chvíli a poté dobře vyvětrat.

vonná svíčka s knihou

Pokud ji chceme používat především jako dekoraci a nechceme ji vůbec zapalovat, i pak bychom měli zbystřit. V případě, že ji chceme nechat otevřenou, aby nám voněla, bychom ji měli dát dále od místa, kde se často nachází lidé. Například by neměla být postavena na jídelním stole.

Veškeré tyto informace bychom samozřejmě měli najít na produktu samotném, či na webových stránkách prodejce, pokud nakupujeme přes internet. Zde se totiž rozhodně vyplatí přečíst si i to, co je napsáno drobným písmem. Pak totiž budeme mít jistotu, že nám onen produkt bude skutečně dělat jen radost – a o to by nám mělo jít především.