Nejznámější nehostinné krajiny na Zemi

Když se řekne poušť, jistě vás napadne jako první rozsáhlá severoafrická Sahara. Je skutečně obrovská, pokrývá téměř třetinu celého afrického kontinentu, a kdybychom jí chtěli porovnat s rozlohou České republiky, ta by se do ní vešla 117 krát. S jejími typickými rysy se dnes a denně potýkají lidé v deseti státech severní Afriky. Těch devět milionů čtverečních kilometrů se zdá jako nekonečná nehostinná planina, však také svou velikostí připomíná celé Spojené státy Americké.

pták na poušti

Která poušť na světě je nejrozsáhlejší

Přesto není Sahara největší pouští světa, tou je totiž celý světadíl Antarktida. Ne, skutečně nejde o žert, za poušť se totiž považuje každá oblast, kde v průběhu roku dopadá pouze omezené množství vodních srážek, konkrétně do 25 cm za 365 dnů. V některých částech Antarktidy dokonce nespadly žádné srážky již více než dva miliony roků. Rozloha tohoto kontinentu je 14 milionů čtverečních kilometrů, tím Saharu převyšuje zhruba o polovinu. Nejjižnější kontinent je také kuriozitou samou o sobě, je to místo na planetě Zemi zároveň nejvíce větrné, nejvíce suché a nejvíce studené. Nejnižší teplota, která byla na zeměkouli naměřena, se uvádí právě odtud, je to neuvěřitelných – 83 stupňů Celsia.
pouštní duny

Atacama

Nejobávanějším místem na Zemi však není ani Sahara plná oáz nebo Antarktida s vědeckými pracovišti. Je to jihoamerická Atacama. Za rok tu spadne jen 1 mm srážek, pobyt zde se již pohybuje  na hranici přežití, neboť v noci teploty klesají až k bodu mrazu, zatímco přes den se vyšplhají i přes padesát stupňů.

poušť maroko
Přesto tu lidé pracují v observatořích, které se zabývají astronomií. Nachází se tu několik obřích dalekohledů v observatořích Paranal, La Silla a Chajnantor. Oblast využívá také americká NASA, která tu testuje zařízení využitelná na povrchu Marsu, zdejší krajina totiž zhruba odpovídá tamním přírodním podmínkám.

 

Zamilujte si Šumavu

Krásná příroda, husté lesy, vysoké hory, hluboká jezera i čisté říčky a romantické potoky jsou tím, co nás na Šumavě stále láká a nabíjí potřebnou energií. A Šumava je nádherná a stojí za návštěvu v každém ročním období.
V zimě se zde můžeme oddávat sportu a zimním radovánkám, na jaře, v létě nebo na podzim lze podnikat různě náročné túry, věnovat se cyklistice, chodit na houby, sbírat borůvky, nebo se jen tak procházet, relaxovat a nasávat zdejší atmosféru a všudypřítomnou energii.
Také můžete navštívit některé ze šumavských měst a obdivovat starobylá náměstí, výstavní domy, hrady či jejich zříceniny a zažívat historii na vlastní kůži. Šumavu si oblíbíte již po její první návštěvě. Podívejte se na naše tipy, která místa si rozhodně nenechat ujít.
klikatá cesta

·         Prášily
Malá obec Prášily rozkládající se na území Národního parku Šumava, je velice oblíbeným turistickým a rekreačním místem a má toho vskutku hodně co nabídnout.Turisticky oblíbené jsou zejména trasy k blízkému Prášilskému jezeru a jezeru Laka. Za návštěvu stojí i rozhledna na vrchu Poledník,odkud je opravdu skvostný pohled do kraje a na šumavské hvozdy.
Prášily nenabízejí pouze odpočinek, relaxaci či sportovní vyžití, ale také poznání a poučení. Toho se vám i vašim dětem dostane v Archeoparku Prášily. V autentické archeologické vesnici se seznámíte s dobou, kdy území obývali Keltové a na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet tehdejší životní styl.
divoká řeka
·         Přírodní rezervace Bílá Strž
Pokud hledáte romantiku a krásné přírodní scenérie vás vždy dojmou, potom si při návštěvě Šumavy vydejte do přírodní rezervaci Bílá strž. Těšit se můžete na nedotčenou a divokou šumavskou přírodu, nádherné zelené údolí a několikametrový vodopád. Do Bílé strže se dostanete po dobře vyznačených turistických značkách.
chatička v lese

·         Vítkův kámen
Pokud budete trávit dovolenou u Lipenské přehrady, pak vám doporučujeme podívat se na Vítkův kámen. Jedná se o pohoří nad osadou Svatý Tomáš.Ze zříceniny stejnojmenného hradu, nebo přesněji z jeho dochované věže je fenomenální výhled do širokého dalekého kraje. Pokud budete mít štěstí a bude dobrá viditelnost, pak zahlédnete i vrcholky Alp. 

Pivní lázně

Příjemný zážitek pro všechny, kteří mají rádi pivo. Užívat si lázeň s tímto horkým chmelovým mokem a přitom si vychutnávat vychlazené točené pivo. Tento zážitek nabízí spousta cestovních kanceláří jako víkendový pobyt. V Čechách se nabízí už víc než deset let. Je to zásluha menších privátních pivovarů, které nabízí tuto atrakci jako součást nabídky svých služeb. Podobně jako u nás, můžeme pivní lázně také navštívit v Německu a v Rakousku.

pivo

Do pivní lázně se kromě piva a vody přidávají pivovarské kvasnice a bylinné směsi. Není výjimkou, když koupel probíhá formou perličkové masáže. Vana, ve které relaxujeme, může být vyrobena z různých materiálů a bývá různých rozměrů. Teplota koupele by se měla pohybovat od 34°C do 38°C a koupel by měla trvat 20 – 30 minut. Během této doby bychom měli dbát na pitný režim, a proto je u každé vany vlastní pípa, kterou si může návštěvník sám čepovat pivo.

pivovar

Po této koupeli nás čeká asi hodinový relax, kdy budeme zabaleni v prostěradle a dece na předem připraveném lůžku. Při tomto odpočinku dochází k harmonizaci a uvolnění organismu. Pokožka přijímá složky, které na ní ulpěly, a postupně je vstřebává do těla skrze póry.

studené pivo

Pivní koupele mají velmi příznivý vliv na náš krevní oběh a tím na celou cévní soustavu. Prohřejeme si klouby, uvolníme svaly a prohřejeme si pokožku, ze které se působením tepla z těla odplavují škodlivé látky. Pivo navíc zklidňuje pokožku, působí proti ekzémům, akné a celulitidě. Obsahuje řadu vitamínů, proteiny a sacharidy. Zlepšuje náš imunitní systém, snižuje stres a napomáhá relaxaci.
Ohledně množství piva, které při koupeli vypijeme, existují rozdílné názory na prospěšnost pro organismus. Obecně 1 – 2 sklenice piva příznivě ovlivňují trávicí soustavu. Vypitím jednoho litru piva získáme nezanedbatelnou část denní spotřeby železa, mědi, zinku a fluoru, dále také hořčíku, fosforu a draslíku. Má také antioxidační účinky, a tím chrání před cévními a nádorovými onemocněními.
Pokud by nám pivní lázeň nestačila a chtěli bychom ještě více, můžeme zkusit další možné způsoby relaxace a uvolnění, jako je třeba . Budeme se cítit jako znovuzrození.

Město zamilovaných

Víte, kde stojí jedna z nejslavnějších soch na světě? V italské Florencii a vytvořil ji Michelangelo Buonarroti. Socha Davida je stará už neuvěřitelných pět set let. Tak dlouho už shlíží na svět před florentskou radnicí Palazzo Vecchio. Když ji Michelangelo městu odevzdal, dostal za ni tolik, kolik si jeho kolega, Leonardo da Vinci, vydělat za celý život. Ale není to jen socha Davida, co je v tomto městě, kterému se tak krásně přezdívá, k vidění. „Město zamilovaných“ nabízí tolik úžasných zážitků, že je to na jednu dovolenou málo.
historická malba
·        Jestliže jste milovníci umění a obdivovatelé právě zmíněného Michelangela, můžete navštívitbaziliku Santa Croce.
Zvenku ji poznáte podle bílé fasády a uvnitř na Vás čeká něco neuvěřitelného.Je vyzdobena freskami od dalšího velikána umění – malíře Giotta di Bondone. A to není vše. Budete blízko nejen tomuto nesmrtelnému umění, ale i samotným tvůrcům. K věčnému odpočinku jsou tu uloženi Michelangelo Buonarroti, Galileo Galilei, Machiavelli. A dalších několik významných osobností kulturního i vědeckého života. Jejich náhrobky jsou tak impozantní, že budete sotva popadat dech.
řeka ve Florencii

Pizzu nebo panini?

To, co sem láká turisty, je i čtyřpatrový most přes řeku Arno, kde bývaly proslulé zlatnické krámky. Dnes už je to spíše místo, kde dostanete ke koupi mnoho suvenýrů. Když jsme u těch suvenýrů, tak jeden je průvodci doporučován. Najdete tu mnoho pouličních malířů, u kterých si můžete koupit obrázek. Ani gurmáni nebudou ve Florencii strádat. Vyhlášená je samozřejmě pizza, která je prodávána v mnoha pizzeriích.
socha v Itálii
Pokud chcete zajít na opravdovou večeři, tak si to namiřte do ulice dei Neri.

o   Na místní panini se tu dokonce stojí fronty.
o   Vybrat si můžete maso kuřecí, hovězí, vepřové, skopové.
o   K tomu si přiberete salsu, sýr a zeleninu.
Vše za pět eur. Za dvě eura si přiberete kelímek, do kterého si budete dolévat dle libosti místní víno.

Život v divočině v chráněné krajině Ngorongoro

Na samém konci osmdesátých let se tento park stal další položkou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a každý, kdo zde byl a viděl zdejší faunu i flóru či shlédl do kráteru Ngorongoro, musí uznat, že oprávněně.

Kdy je nejlepší kráter navštívit?
V časných ranních hodinách. Vidíte stoupat mlhu z hor, sledujete, jak slunce vychází a jak probouzí celou savanu. Slyšíte, jak se po planině rozléhá řev krále zvířat, sledujete migrující stáda pakoní, zeber a antilop a pokud máte štěstí, spatříte z výšky i sloní stádo. K tomu byste měli být na okraji kráteru sami, bez zástupu turistů, kteří budou pokřikovat ve směsi jazyků a kteří mohou ukrást to speciální kouzlo tajuplné africké krásy.

Největší stáda jsou zde v únoru a březnu

Můžete tu spatřit až třicet tisíc kusů zvířat, žijící v divočině a zajišťující chod svých dějin bez zásahu člověka. Takových míst na světě není mnoho. Pokud jste milovníky velkých stád zvířat, a také chcete vidět geparda nebo smečku lvic při lovu, vydejte se do této oblasti v období, kdy zde končí období dešťů. u nás je to období asi února a března, kdy je tady nejvlídnější klima a také se rodí nejvíce mláďat býložravců – což podporuje vysoký zájem kočkovitých šelem.

–          Přijeďte pozorovat nosorožce dvourohého
Nosorožec černý je velice vzácným druhem nosorožce. Žije ve volné přírodě už jenom zde – jeho celková populace ve volné přírodě činí momentálně patnáct vysoce hlídaných kusů tohoto majestátního živočicha.
–          Buvoli, antilopy, gazely, pakoně, vodušky
Nachází se zde jedna z největších stád těchto sudokopytníků na světě. Pokud toužíte vidět pláně plné těchto zvířat ve volné přírodě, vydejte se právě do parku Ngorongoro.
–          Kočkovité šelmy
Lvi, gepardi a levharti jsou v období února a března velmi často viděni při lovu. Dejte se zlákat voláním divočiny a navštivte Ngorongoro příští sezonu i vy.

Klimatizace do bytu

Přáli byste si klimatizaci? Pokud je vaše odpověď ano, tak si objednejte právě klimatizaci od nás, která se vám bude stoprocentně moc líbit. Budete nadšení, jak je to všechno skvěl a jednoduché. Nebudete litovat. Jen si to představte. Přijdete po práci domů, kde najdete nepříjemnou teplotu. Zapnete si klimatizaci a během chvilky máte přijatelnou teplotu podle toho, co byste chtěli. Je to na vás. Naopak v zimě tím můžete i topit, takže to má opravdu hodně využití, to se nebojte.

chladivé foukání

Rozhodněte se ještě dneska a vyberte si z naší nabídky všechno, co budete chtít. Rozhodně se přidejte i vy k celé řadě našich maximálně spokojených klientů, díky kterým jsme i uspokojení, protože nám dělá hlavně dobře to, když jsou naši klienti spokojení a šťastní a využívají našich produktů. Zajistíme jak montáž, tak i servis, který je samozřejmostí. Nebojte se, na všechno se vztahuje záruka, takže nemusíte mít vůbec strach. Všechno zvládneme. Naše klimatizace do bytu Praha jistě bude mít u vás úspěch. Ten komfort se vám bude moc líbit.

velký motor

Nízké ceny

Naše ceny se vám budou opravdu moc líbit, takže se nebojte a rozhodněte se ještě dneska, protože čím dříve se rozhodnete, tím to bude pro vás jistější a všechno dopadne dobře. Nebudete hlavně litovat, protože tohle bude pro vás opravdové pohodlí. Nebudete se v létě lepit na gauč, který je třeba kožený. Budete se cítit příjemně. V zimě vám nebude zima.

Je důležité si vybrat správný duh klimatizace podle toho, jestli tím budete chtít i topit nebo to chcete jenom na ochlazení vzduchu. Je to snadné a my vám mile rádi poradíme, pokud byste měli jakýkoliv dotaz. Všechno zvládneme pro vás udělat co nejrychleji. To se nebojte. Určitě to bude pro vás skvělá zpráva, pokud víte, že něco takového existuje. Nechte si tohle nainstalovat a budete opravdu nadšení. Určitě na to nezapomeňte a začnete všechno realizovat, abyste byli spokojení. Uvidíte, že to bude pro vás opravdu něco skvělého a užitečného hlavně.