Kupujeme dům

Vůbec není velký, ani patrový. Dokonce nemá sklepy nebo jiné priority jako stabilní stavba. Jednou když se nám již nebude líbit na daném místě pobytu, tak se můžeme přestěhovat i s ním nebo ho prodat do bazaru. Ano, jak jste správně uhádli, jedná se o mobilní dům, neboli mobilheim. Technologie těchto dřevěných domků se posunula rozhodně dopředu, a i když ho někdo užívá jako rekreační objekt, tak splňuje požadavky i na celoroční bydlení.
muškáty pod oknem.jpg

Výhodou je, že nemusíme dlouho čekat na vyřízení hypotéčního úvěru a po novu ještě dokazovat další finanční obnos, jak je tomu u koupení bytu nebo rodinného domku. Některé ze staveb jsou velikostně upraveny do kvalitního bydlení, jako v bytě panelového bytu. Kuchyňka, sociály, koupelna, komory a místnosti podle požadavků kupujícího.


Budeme bydlet po celý rok


Všechno se dá velmi vkusně a útulně zařídit a používat po celý rok. Pokud si domeček kvalitně zateplíme, což nám dnes umožní polystyrén nebo ještě lépe PUR pěna, která se pěkně nastříká do všech mezer a dokonale uzavře každou skulinku. Někdo může namítnout, že to není dobré, protože stavba nebude dýchat, ale opak je pravdou. Moderní technologie nahradila minerální vatu a zajišťuje nejvyšší nejlepší komfort. Udržuje skvěle mikroklima, dýchá a ještě uzavře každý volný prostor. Nakonec je dobré pořídit do oken dvojskla a zateplit dveře. Bydlení na zimu je připravené, a pokud se jedná o topení, tak se lze domluvit s prodejcem a podle možností a přání lze mobilní dům vybavit topením na elektřinu, plyn, ale i na tuhá paliva, včetně komínového systému.
moderní lustr.jpg


To není pohádka, to může být realita


Bydlet skutečně můžeme dříve, než soused, který má rozestavěný dům. Jen potřebujeme náš pozemek, na kterém jsou rozvodové sítě, a lze dřevěný domek na ně napojit. Hypotéční úvěr nepotřebujeme. Pokud se rozhodneme pro mobilheim a nemáme dostatek finanční hotovosti, lze vše vyřídit formou splátkového prodeje. Mnohdy tyto mobilní domy jsou daleko levnější, než byty. Na druhou stranu tady máme soukromí. Stavební povolení nepotřebujeme, pouze požádat příslušný odbor o územní souhlas. V podstatě velmi rychle můžeme bydlet ve svém a pozorovat souseda, jak mu jde dílo od ruky.