Kam se v domácnosti ztrácí mizející podkolenky

Také vám mizí kapesníky nebo ponožky a zastáváte dojem, že snad je vaše pračka požírá? Mnozí lidé se domnívají, že se objeví ve filtru, a když je tam nenajdou, přestávají se o celou záhadu zajímat. Možná pro vás bude překvapením, až sáhnete za gumový kryt z bubnu a naleznete tam klidně i dvacet kusů těchto drobností. Jak si počínat, aby k tomuto jevu nedocházelo?

růžové prádlo

Rozhodně se nestresujte kvůli mizejícím ponožkám

Včasná prevence a třídění – někomu to jistě bude připadat otravné, ale vyplatí se to. Všechny drobné kusy prádla by měly skončit v pracím sáčku. Ten by měl být k dispozici v prádelním koši a vždy, když odložíte kapesník, šátek, ponožky či podkolenky, odložte je do sáčku, případně je tam vložte před každým praním. Tento způsob je nejefektivnější, ale málokdo je schopen jej stále dodržovat.

Spárování – některé hospodyňky to řeší spojováním každého páru plastovým kolíčkem na prádlo nebo gumičkou. Gumička však v horké vodě může prasknout. Nepoužívejte kolíčky ze dřeva a také se vyvarujte kancelářských sponek, ty by mohly poškodit samotnou pračku.
ručník v sušičce

Uzlík – někdy pomáhá docela obyčejné spojení delších ponožek či podkolenek jednoduchým přehnutím jedné přes druhou nebo vytvořením uzlíku. Jestliže je spojení provedeno důkladně, nemohou se pak uchytit v gumovém lemu bubnu.

V jednoduchosti je krása – chybějící kusy do páru můžete občas oželet, jestliže budou všechny páry stejně barevné. Většina lidí se dnes orientuje na černou, výjimkou však nejsou i barevné nebo bílé páry. Časem se však vyplatí zkontrolovat obsah krytu bubnu, zvláště tehdy, máte-li podezření na mizející páry a v prádelníku jich je už jen několik.

Z nouze ctnost – někteří tuto záhadu vůbec neřeší a klidně si obléknou na každou nohu něco jiného a považují to za módní výstřelek. Dnešní doba těmto jevům navíc nahrává, různobarevné tkaničky a barvy obuvi už se mezi lidmi objevily, tak proč nedat příležitost také podkolenkám?

Bezpečí pro Vaše děti

Zarážky, ohrady, ochranné kryty
Ještě než se dítě narodí, velká část rodičů se zajímá o to, jakým způsobem je možné zabezpečit prostory domu tak, aby náhodnou nedošlo k jeho zranění typu uhození se, přivření prstů do nejrůznějších šuplíků, nebo modřin od ostrých rohů veškerého přítomného nábytku.
Pro předcházení podobným zbytečným náhodám a nehodám je možné v obchodech zakoupit širokou škálu ochranných povlaků, krytů, zámků a jiných „vychytávek“. Jejich cena nebývá vysoká a jako prevence je možné je doporučit, ačkoli zpočátku mohou starším členům rodiny způsobovat trochu zdržení či trablí při snaze o běžné užívání veškerého domácího vybavení tak, jak byli až do nynějška zvyklí.
 dveřní kování
Chemikálie do výšky
Další velkou oblastí, v níž je nutné brát ohledy na děti jakéhokoli věku jsou různé čističe, odmašťovače, prací prášky, aviváže a další produkty, jejichž nedílnou součástí jsou chemikálie, jež mohou při pozření dítě ohrozit na zdraví i životě. Pro tyto výrobky je možná zvlášť vyčlenit skříňku či jiný uzamykatelný prostor, do něhož si můžete být jisti, že Váš potomek za žádnou cenu nemůže nalézt cestu.
Pokud podobnou možnost nemáte, lze jako nejvhodnější možnost umisťovat tyto nebezpečné výrobky umisťovat do takové výše, aby na ně dítě nemohlo ani při nejlepší vůli dosáhnout.
 mamka s dceruškou
Ostré předměty
Třetí kategorie obav rodičů pak sestává z nástrojů či pomůcek, které povětšinou jako dospělí již nevnímají coby nebezpečné. Pro mladší rodinné členy však mohou představovat velmi reálné riziko. Těmito předměty jsou věci c ostrými hroty, jako jsou například jehlice, jehly, jídelní hůlky a jiné. Nutné je sem zařadit také ostré nástroje typu nožů, kráječů a mnohých dalších.
 hromádka sirek
Všem uváděným kategoriím je (mimo jiné) nutné věnovat pozornost, pokud si chcete být jisti, že jsou děti u Vás doma v bezpečí a nehrozí jim ublížení na zdraví.

Jak správně skladovat potraviny

Hlavní chybou, kterou lidé dělají, je skladování veškerých potravin v lednici, což ale není vhodné. Některé potraviny totiž chladno nemají moc rády, přichází o vitamíny a také se v chladnu rychleji kazí. U některých potravin ale může chlad naopak prodloužit jejich trvanlivost.
 
Rajčata
Rajčata není vhodné skladovat v lednici. Při nízkých teplotách totiž moučnatí, nedozrávají a mění svoji chuť. Ideální tedy je skladovat je v pokojové teplotě, ale ne na přímém slunečním světle. Za takových podmínek vydrží čerstvá až jeden týden.
 miska rajčat
Chléb
Chléb by se neměl dávat do lednice v igelitovém sáčku, protože potřebuje dýchat. Igelitové pytlíky zadržují vlhkost a to podporuje vznik plísní. Proto chléb v lednici dlouho nevydrží. Chléb by se měl skladovat při teplotě 20 až 25 stupňů a měl by být zabalený do čisté plátěné utěrky. Díky tomu může chléb dýchat. Dobré je takto zabalený chléb uložit do chlebníku.
 
Banány
Banány bohužel při nízkých teplotách začnou brzy hnědnout. Opět tedy není vhodné je skladovat v lednici. Banány by se tedy měly skladovat v pokojové teplotě. A samozřejmě volně. V žádném případě ne v igelitovém pytlíku.
 oloupaný banán
Syrové maso
Syrové maso je samozřejmě nutné skladovat v lednici, ale řada lidí dělá tu chybu, že maso skladuje volně. Tedy například na talíři, ale nezakryté. Maso je ale nutné dát do uzavíratelné nádoby nebo krabičky. V syrovém mase se totiž tvoří bakterie a ty se mohou šířit na ostatní potraviny v lednici. Konzumace takto napadených potravin může být zdraví nebezpečné.
bramborový koš
Brambory
Brambory jsou velmi náchylné, co se týká teplot. Nejsou pro ně vhodné ani příliš nízké ani příliš vysoké teploty. Při nízké teplotě v lednici by brambory mohly po čase zesládnout. Naopak v pokojové teplotě začnou brambory měknout, scvrkávat se a mohou vyklíčit. Ideální je pro ně tedy temné a mírně chladné místo, nejlépe sklep, kde se teplota pohybuje kolem 8 stupňů. Pozor ale na přílišnou vlhkost.

Udržovat čistý bazén není složité

Špinavá voda v bazénu je dost velký problém, kterému byste se měli, pokud možno vyvarovat. Ono ani nejde o to, že koupat se v takové nevábně vyhlížející a k tomu navíc zapáchající tekutině není nic moc extra zážitek, ale zároveň můžete chytit i nějakou tu nepříjemnou kožní nemoc, možná i hůře. Blankytně modré hladiny ale dosáhnete relativně jednoduše, ovšem musíte mít k údržbě to správné vybavení.
zakulacená střecha

1.      Písková filtrace – nejedná se sice o nezbytnou součást, zvláště pak, vlastníte-li menší vodní plochu, ale určitě jde o užitečný doplněk, který vám s čistotou bazénové vody dokáže hodně pomoci. Navíc bez filtrace nemůžete používat některý typy vysavačů.

2.      Vysavače – ještě relativně nedávno luxus, dnes již standardní vybavení. I když jak který model. Ruční a poloautomatické jsou cenově poměrně dostupné stroje, zatímco za automatický model můžete dát i necelých dvacet tisícovek. Bazénový vysavač je skvělý na čištění stěn, respektive dna, kde se usazují různé nečistoty, které je potřeba efektivně odstranit.

3.      Chlór, kyslík – odstranit pevné nečistoty je velice důležité, ale minimálně stejně důležité je zničit i mikroorganismy, které mohou způsobovat případné zdravotní komplikace. K tomuto účelu můžete použít celou řadu přípravků. Standardně se využívají hlavně chlorové tablety, ale stále více majitelů bazénů dává přednost přípravkům obsahujících kyslík. Je to vcelku logické. Na rozdíl od chlóru není kyslík dráždivý, a navíc negeneruje žádný zápach. Takovéto preparáty jsou však o něco dražší.
záchranný kruh

4.      Přípravky na urovnání hladiny pH – dalšími chemickými přípravky, které je nezbytné použít, jsou ty, které dokáží srovnat pH vody na přijatelné hodnoty. Pokud takto neučiníte, můžete během několika měsíců zaznamenat znehodnocení některých kovových součástek, které může poničit jak kyselá, tak i zásaditá voda. Správné použití vhodného preparátu ale tuto hrozbu bez problémů zažene.

 

Mobilní dům o velikosti 12×4,2 metrů

Zajímáte se již o konkrétní podobu mobilních domů? Chtěli byste vidět půdorys a znát veškeré parametry? Zvažujete koupi podobného typu? V tom případě se můžete podívat na konkrétní podobu tohoto obydlí o velikosti 12×4,2 metrů https://www.lavarohouse.cz.

ložnice

  • Obydlí se rozděluje na části. Najdete zde krásnou ložnici a dokonce také malebný dětský pokoj. Velikost vystačí i na další pokoje jako je obývací pokoj s kuchyní a také samozřejmě sociální zázemí, tedy koupelnu se záchodem.

Půdorys domu vám může prozradit, jak je celý objekt řešený. Přímý vstup je do chodbičky, která navazuje na část obývacího pokoje s krásným a útulným zákoutím kuchyňské linky. Kuchyně je zde zvolena velice vkusně a nijak nezasahuje do prostoru obývacího pokoje, takže si pohodlně můžete sedět na rohové sedačce a dívat se na televizi, aniž byste byli něčím rušeni.

Zákoutí kuchyně je velice malebné, avšak prostorem připomíná velice moderní domácnost. Všechno je nové, čisté a opravdu vkusně zařízené a to moderními spotřebiči. Chodbou od hlavního vchodu se dá dostat také do koupelny, kde se nachází umyvadlo, sprchový kout a wc a také do ložnice, přes kterou se dostanete do zadního menšího pokojíčku. Ten je řešený jako dětský, protože děti nepotřebují velké prostory, bohatě jim postačí něco malého, ale hlavně jde o to, že budou mít soukromí. V ložnici najdete velkou manželskou postel a třeba si zde můžete uložit skříň.

  • Celý objekt se nezdá velký, ale i přesto zde najdete vlastně vše, co potřebujete. Čtyřicet metrů čtverečních je plně dostačujících pro rodinu s jedním dítětem nebo i pro samostatné dvě osoby.

dětský pokokj

Malá obydlí jsou hezká a útulná

Když si člověk uvědomí, že k bydlení nepotřebuje palác, ale že mu postačí maličký domeček, pak je právě mobilní dům tou správnou volbou, protože vám jej postavíme, přivezeme a ustavíme až na parcele. Všechno je nové, krásné a čisté a máte hned luxusní bydlení. Hlavní prioritou lidí, kteří volí tuto volbou je, že mají vlastní bydlení. Bydlí si ve vlastním domě, někde na parcele, ve městě nebo na vesnici a jsou spokojení, že mají své vlastní zázemí a svou vlastní domácnost. To je to, co lidé v dnešní době také hodně preferují.

Domov

Dokážete si představit ideální místo?
Představte si, že vejdete například do vaši nejoblíbenější kavárny? Co tam všechno vnímáte? Proč je pro vás tak ideální? Tak na prvním místě je samozřejmě vzhled – milujete to, jak útulné a uspořádané to tam je. Lokace je také důležitá – líbí se vám, že do vaší oblíbené kavárny můžete jít kdykoliv, protože je blízko od vašeho bydliště nebo si naopak užíváte její výjimečnost, protože je daleko od vašeho bydliště a díky tomu tam chodíte na kafe a dort jednou za čas.
chata u jezera.jpg
Dalším faktorem je příjemná vůně, kterou cítíte vždy, když otevřete dveře (s tím souvisí i sortiment nabízeného kafe a dortíků). Další důležitou součástí je obsluha, protože kdo by chodil trávit příjemné chvíle na místě, kde je nepříjemná obsluha, které je zatěžko se na vás usmát a přinést vám kafe? Všechny tyto faktory ovlivňují celkový dojem a dělají kavárnu vaši nejoblíbenější.
Takhle je to i s vašim domovem. Jak by měl ideální domov vypadat? Lokace je velice důležitá. Když má někdo rád přírodu, je pro něj ideální baráček v přírodě naproti lesu, kam můžete chodit na dlouhé romantické procházky se svoji drahou polovičkou. Ve chvíli, kdy někdo miluje zábavu a nakupování a mnoho lidí okolo sebe, je pro něj ideální žít ve větším městě, kde má všechny dříve zmíněné aktivity po ruce.
stromek před domem.jpg
Vzhled velice důležitý. U vnějšího vzhledu je to složitější hledání ve chvíli, kdy si nestavíte nový barák a může trvat i dlouhou dobu. Vnitřní interiéry jsou jednodušší záležitostí, protože si je vybavíte přesně podle sebe.
Důležití jsou i sousedi, ale ty si bohužel nevyberete. Jak se říká, rodinu ani přátele si nevyberete. Nejde o názory ostatních, protože je to váš domov a vy v něm budete bydlet, ne ostatní.
Držíme palce s výběrem vašeho domova!

Kupujeme dům

Vůbec není velký, ani patrový. Dokonce nemá sklepy nebo jiné priority jako stabilní stavba. Jednou když se nám již nebude líbit na daném místě pobytu, tak se můžeme přestěhovat i s ním nebo ho prodat do bazaru. Ano, jak jste správně uhádli, jedná se o mobilní dům, neboli mobilheim. Technologie těchto dřevěných domků se posunula rozhodně dopředu, a i když ho někdo užívá jako rekreační objekt, tak splňuje požadavky i na celoroční bydlení.
muškáty pod oknem.jpg

Výhodou je, že nemusíme dlouho čekat na vyřízení hypotéčního úvěru a po novu ještě dokazovat další finanční obnos, jak je tomu u koupení bytu nebo rodinného domku. Některé ze staveb jsou velikostně upraveny do kvalitního bydlení, jako v bytě panelového bytu. Kuchyňka, sociály, koupelna, komory a místnosti podle požadavků kupujícího.


Budeme bydlet po celý rok


Všechno se dá velmi vkusně a útulně zařídit a používat po celý rok. Pokud si domeček kvalitně zateplíme, což nám dnes umožní polystyrén nebo ještě lépe PUR pěna, která se pěkně nastříká do všech mezer a dokonale uzavře každou skulinku. Někdo může namítnout, že to není dobré, protože stavba nebude dýchat, ale opak je pravdou. Moderní technologie nahradila minerální vatu a zajišťuje nejvyšší nejlepší komfort. Udržuje skvěle mikroklima, dýchá a ještě uzavře každý volný prostor. Nakonec je dobré pořídit do oken dvojskla a zateplit dveře. Bydlení na zimu je připravené, a pokud se jedná o topení, tak se lze domluvit s prodejcem a podle možností a přání lze mobilní dům vybavit topením na elektřinu, plyn, ale i na tuhá paliva, včetně komínového systému.
moderní lustr.jpg


To není pohádka, to může být realita


Bydlet skutečně můžeme dříve, než soused, který má rozestavěný dům. Jen potřebujeme náš pozemek, na kterém jsou rozvodové sítě, a lze dřevěný domek na ně napojit. Hypotéční úvěr nepotřebujeme. Pokud se rozhodneme pro mobilheim a nemáme dostatek finanční hotovosti, lze vše vyřídit formou splátkového prodeje. Mnohdy tyto mobilní domy jsou daleko levnější, než byty. Na druhou stranu tady máme soukromí. Stavební povolení nepotřebujeme, pouze požádat příslušný odbor o územní souhlas. V podstatě velmi rychle můžeme bydlet ve svém a pozorovat souseda, jak mu jde dílo od ruky.

Usnadněte si péči o Váš bazén

I lidé, kteří nevlastní bazén, dobře vědí, že k jeho údržbě, tedy hlavně k úpravě bazénové vody je potřeba kvalitní dezinfekční prostředek, který zbaví vodu všech případných bakterií a mikrobů, které by mohli ohrožovat zdraví koupajících a také samotné bazénové zařízení. Chlor v jakékoliv podobě musí být pravidelně dodáván do celého obsahu bazénového zařízení.

My pro Vás máme nejmodernější přípravek bazénové chemie, kterým jsou tablety 5v1, které kromě toho, že dodají vodě dostatek potřebného chloru, také obsahují i další vodě prospěšné látky, které Vám ušetří spoustu času a také peněz při shánění a nakupování dalších několika přípravků, které byste k takové dokonalé péči o váš bazén potřebovali.

Přípravek bazénové chemie tablety 5v1 Vám tedy pomohou dodat do vody dostatek aktivního chloru, dále vyrovnávají hodnoty PH vody, což je velmi důležitý faktor, k jehož úpravě byste potřebovali další přípravky bazénové chemie, kterými jsou přípravky PH plus či PH minus. Další funkcí, kterou plní tento přípravek je, že projasňuje vodu a zabraňuje nazelenalému zabarvení vody, stabilizuje tvrdost vody a to tak, že udržuje vápenaté ionty v rozpustné formě a zabraňuje jejich usazování a tvorbě vápenatých krust na povrchu bazénového zařízení a usnadňuje vysrážení mechanických nečistot a jejich lepší odstranění za pomocí filtrace.
Jak tedy vidíte, tabletový přípravek 5v1 jednom je dokonalou komplexní péčí o Vaše bazénové zařízení. Usnadní Vám péči a to tak, že nemusíte do bazénu vhazovat několik tablet a přípravků, ale pouze vhodíte jednu tabletu a také jak již bylo řečeno, šetří Vaši peněženku, protože nemusíte pořizovat spoustu různých dalších přípravků pro úpravu bazénové vody.

V naší nabídce najdete tablety 5v1 v několika provedeních a to ve formě mini pro malá bazénová zařízení a ve formě maxi pro velké bazény a koupaliště.