Obývacím stěnám sluší strohé linie

Složité vyřezávání a ozdobné detaily na dřevěném nábytku byly velkým hitem minulého století. To současné tomu ovšem tolik neholduje. Důraz se klade na minimalismus, strohost a jednoduchou eleganci. Dříve byla nejdůležitější praktičnost, dnes se více dívá na design někdy i na úkor praktickému využití produktu. To ale neznamená, že to za nic nestojí.
moderní obývák bílý.jpg

Jak postupovat podle velikosti pokoje

Konečný výběr závisí na několika věcech. Velikosti místnosti, množství předmětů a stylu interiéru. Máte-li k dispozici velký prostor, můžete se klidně rozhodnout pro klasickou obývací stěnu. Většina lidí ale bude spíše volit moderní luxusní obývací stěny, které jsou vhodné do menších místností. Ve většině případů mají několik skříněk a zbytek je tvořen otevřenými policemi.

Existují čtyři základní tipy, kterých byste se při výběru tohoto kusu nábytku měli vždy držet:

  1. stěna by neměla být ode zdi ke zdi a od stropu k podlaze,
  2. do menších prostor jedině otevřené police,
  3. barvu volte podle barvy podlahy a zdí,
  4. kombinace se sklem a kovem působí vzdušně.

I ten nejmenší obývák potřebuje úložný prostor

Nezáleží vůbec na tom, v jak velkém bytě nebo domě žijete. Dát někam knihy, CD, DVD, časopisy apod. musí každý bez výjimky. Čím menší pokoj máte, tím otevřenější vše musí být. Má to jen jedinou nevýhodu, a to je prach. Do polic bez dvířek se bude neustále prášit, takže se musí více uklízet. Jinak ale budou působit nádherně a knihy se stanou potěšením nejen pro duši, ale také pro oko.
otevřené police obývák.jpg
Máte-li věcí více, zvažte nákup samostatných uzavřených skříněk, které můžete klasicky postavit, ale také pověsit. Jejich horní část můžete snadno využít pro pokojové nebo čerstvé květiny, sošky, anebo jako odkládací prostor pro cokoli jiného. Velice krásně působí také skříňky s nízkým podnožím v rozsahu pět až deset centimetrů.