Ženy v hektické době. Jak zpomalit?

Moderní doba s sebou nese různé představy a úskalí. Rozmohl se trend žen-supermanek. Takových, které v sobě mají dost energie, aby zvládly vše za dva, a ještě s grácií. A co na to ženy? Chtějí být lepší než třeba Lenka od vedle, a tak se vydají na nekonečný souboj dokonalosti a 100% pořádku.

holka s šátkem
 
Únavový syndrom
 
Snaha být však perfektní je vyčerpávající boj. Plány a představy se často míjí s realitou a to, nás ženy, frustruje. Místo krásných a nabitých pocitů uléháme večer s výčitkami, co jsme opět neukočírovaly a co mohlo dopadnout lépe. A každé další a další ráno vstáváme se seznamem, jak zvládnout příští náročný den.
 
Považuje se to za normální
 
Vždyť přece kdo jiný by se měl postarat o manžela a děti, než jejich matka a manželka? A všude se dočtete, že ženy zastanou v práci více než muži. Pak uvízne v hlavě nabádání vaší matky, kterak každá domácnost je vizitkou dobré hospodyně, a aby muž neodešel za jinou, je třeba mu vařit teplé večeře. Časopisy a různé internetové portály, které čtete u kávy, chrlí jeden článek za druhým zase o tom, jak důležité je být dračicí v posteli.
spánek v sedě
 
Když zdravá míra přeteče
 
Pod nátlakem jedou ženy na maximální výkon. Často zapomínají na sebe a odpočinek. Jsou unavené, frustrované a nenaplněné. Pak stačí jedna drobnost navíc a udělá to uvnitř bum. Křičí na děti, brečí u sklenky vína a sráží svoje sebevědomí i schopnosti.
 
Podívejte se na celou situaci s rozumem a řekněte si taky NE!
 
I vy jste bytost, která si potřebuje občas odpočinout. Nenechte náročné době, aby vám diktovala podmínky. Nebudete horší matka ani manželka, když dáte sem tam dětem peníze na svačinu, k večeři namažete chleba a vyrazíte s kamarádkami ven. Vlastní odpočinek a relax je velmi důležitý. Pomůže Vám totiž odolávat stresu.
 
Jděte ještě hlouběji
 
Klíčem k úspěchu však zůstává změna myšlení a trocha té skepse. Není ostuda zapojit třeba do úklidu společné domácnosti i manžela. Jak by mohl za příslib, že vám zbude více síly na společné chvilky v posteli, odmítnout? Když se toho v práci na vás náhle více navalí, skočte si prostě uvařit kafe! O ty dvě minuty se nic nestane, vy se protáhnete, uklidníte a v hlavě si mezitím sesumírujete plán postupu. Pokud byste raději lenošila, než vařila, navrhněte rodině společné jídlo v restauraci, nebo si objednejte jídlo domů. Na trhu je obrovská nabídka různých druhů kuchyní, můžete tak vyzkoušet nepřeberné množství chutí a variant.
 
Nenechejte se převálcovat nároky a berte věci s nadhledem.