Kurzy plavání pro děti

Už z doby, kdy vaše miminko plavalo ve vašem bříšku, si získalo pozitivní vztah k vodě, ve které v rámci tohoto pobytu plavalo. Je tedy přirozené, že mu není voda nesympatická ani po jeho narození, čeho byste měli rozhodně využít v jeho a váš prospěch.

batole v bazénu

Kurz plavání od půl roku

Pro první styk s vodou, ve které se můžou miminka pohybovat je potřeba, aby vaše děťátko dosáhlo hranice půl roku jeho věku. Je to i díky tomu, že je už o něco více pohyblivější a udrží samo hlavičku.

Pro vás je to tedy ideální doba k tomu, zapsat vás na hodiny plavání a připomenout mu, jak vodu milovalo. Naučit vaše dítě pohybovat se ve vodě jako doma, není vůbec na škodu už v tak útlém věku. Budete překvapení, jak vám pomůže počáteční kurz a čemu všemu se naučí a usnadní vám spoustu práce při první lekci plavání.

Cena a délka kurzu

Délka – tedy doba trvání kurzu, je čistě jenom na vašem uvážení. Můžete si zaplatit 5 lekcí, 10 nebo i 20, vše záleží i na tom, jaký dojem na vás udělá vámi vybrané centrum. Z finanční stránky se připravte na to, že si něco připlatíte. Tyto kurzy jsou většinou finančně náročné, ale pojišťovna vám na něho může přispět malou částku do začátku.
potápění dítěte

Proč se to opravdu vyplatí?

Věřte tomu, že hodiny plavání budou prospěšné nejen pro vaše miminko, ale i pro vás – jeho maminku nebo tatínka. Vaše děťátko se naučí ve vodě spoustu dovedností, naučí se nadechnout ve správný čas, ještě předtím než se ponoří pod vodu, nebude se jí bát do budoucna a bude v ní plavat jako rybka.

Pro vás může být plavání s ním přínosem v tom ohledu, že budete mít společnou zájmovou aktivitu, rozpohybujete vaše tělo díky cvičení s vašim miminkem ve vodě, které i když se to nezdá, není úplně jednoduché. A v neposlední řadě budete v kolektivu ostatních rodičů, odpočinete si, zrelaxujete mysl a dokonale se unavíte, tím pádem budete i lépe spát.

Dítě versus jídelníček

Mnoho matek čte plno literatury zabývající se stravou dětí. Pokud je matka s dítětem na mateřské, má plně pod svou kontrolou, co dítě za den sní a jak to na něj působí. Krmíte jej podle nejnovějších studií a literatury, ale přesto nemá rádo zeleninu. Tak co tedy děláte špatně? Navíc když dítě přejde do školky, jeho stravovací návyky se úplně změní a už vůbec nedá přednost ovoci před sladkou tyčinkou. Raději by jedlo jenom bonbony a pilo slazené nápoje. V první řadě to nemusí být vaše chyba, když dítě vidí ostatní děti ve školce, jak jim vlastní rodiče dovolují tyto věci jíst, automaticky to může od nich přejat.
batole a jablka
I každé dítě má jiné chutě, některé toho sní málo, někdo hodně, někdo jí s chutí a někdo by se v jídle nimral dvě hodiny. Pokud vaše dítě projeví zájem o určitou potravinu, zajistěte, aby se jí nepřejedlo. I když mu chutná, pokud to bude jíst každý den, za chvíli si ji zprotiví.
Děti se většinou netváří nadějně před novými potravinami, ale toho se nebojte. Pokud tuto věc zkusí 5x, zvykne si na ni a můžete ji zařadit do pravidelného jídelníčku.
Co je ale problém, bývají někdy samotní rodiče. Ruku na srdce, když sami propadáte chutím na sladké, jíte nepravidelně a zeleniny se sotva dotknete, divíte se, že vaše dítě odmítá jíst zeleninu? Dítě přejímá věci od rodičů, i jejich stravovací návyky. Musíte jít dítěti příkladem, jen tak si dítě osvojí zdravé návyky k jídlu.
 roční narozeniny
Jídelníček
Jídelníček dítěte by měl obsahovat zdravé a čerstvé potraviny, dbejte na příjem tekutin a zajistěte, aby se denně hýbalo venku.
Zaměřte se na přísun zeleniny a ovoce.
K jídlu podávejte rýži, kuskus, bulgur, pohanku, celozrnné těstoviny apod.
2 – 3x denně zajistěte zakysané mléčné výrobky.
Snažte se aspoň 1x týdně dát dítěti rybu.
Nebojte se vajec a naučte dítě jíst luštěniny.
 
Ale to nejdůležitější je jít dítěti příkladem.
 
Co pro zdraví svého dítěte děláte Vy?

Jak nenápadně podstrčit dětem do jídelníčku kousek zeleniny

Znáte to, děti vám zkrátka hrášek, brokolici, mrkev nebo špenát jíst prostě nebudou. Jistě, jsou druhy zeleniny, které nebudou jíst celý život, ale alespoň jednou za čas do sebe musí něco zelného nebo barevného dostat. Ale jak to udělat? Děti jsou vybíravé a v prvé řadě jedí hlavně očima.
„Propašovat“ dítěti zeleninu není vůbec jednoduchý úkol. Ovšem v tomto článku vám poradíme několik triků, které byste mohli na svého mlsouna vyzkoušet. To by bylo, aby alespoň jeden trik nezabral.

–          Zdravá svačinka: nedávejte dětem zeleninu jako hlavní jídlo. Ovoce jistě, klidně a určitě, je to sladké, voní to a je zábava ho jíst. Ale zelenina by se neměla na talíři objeví, když má dítě hlavní jídla denně. Člověk má hlad, a na talíři ho čeká nějaká mrkev nebo něco, co nikdy předtím nevidělo, nevěří tomu, a navíc to nechutná ani nevoní nijak vábně. Je mnohem lepší dát dítěti svačinu v podobě zeleniny. Alespoň se nesetkáte s křikem a pláčem.
–          Schovávejte zdravé zeleninové pokrmy do oblíbených jídel: pod brambory, pod těstoviny, ale také do bramborové kaše nebo do omáčky. Udělejte místo omáčky ze sáčku zeleninovou omáčku z celeru a mrkve – váš potomek ani nepostřehne, že omáčka není tak úplně omáčka, ale že jde vlastně o zahuštěnou rozvařenou zeleninu. Udělejte zeleninový vývar, tedy polévku, nebo rajčatovou omáčku či třeba koprovku. Každá zelenina se počítá.

–          Dejte dětem na výběr: zelenina má mnoho nejrůznějších podob, ale také se dá různě upravit. Některá zelenina bude dětem chutnat syrová, jiná dušená. Některé děti mají rády vařenou zeleninu, jiné preferují třeba tu nakládanou.

Nejdůležitější je ve svém úsilí vytrvat. Děti jsou sice vybíravé, ale zelenina je důležitá pro všechny z nás. Proto se nenechte odbýt a zkoušejte to na svého potomka dál. Samozřejmě nejlepší je jíst zeleninu stejně jako dítě. Zvykne si na to, uvidí, že je to běžné, a eventuálně svůj boj vyhrajete.

Vzdělávání může být i zábava


Většině studentů se zježí hlavy hrůzou jen při představě, že by měli v letních měsících místo zaslouženého volna chodit ještě navíc na nějaké vzdělávací kurzy. Ty však mohou velice užitečné a do budoucího života potřebné, zvláště, pokud chcete být na trhu úspěšní a zvolit si povolání, které nejenže bude dostatečně lukrativní, co se týče prestiže i finančního hlediska, ale také vás bude bavit. Při dnešní velké konkurenci tak nemusí rozhodovat pouze diplom ze školy, ale rovněž i různé drobnosti. Například schopnost mluvit více jazyky.
slovo german


Jazykové kurzy


Od pádu železné opony již uplynulo třicet let, ale stále většina Čechů není schopna dobře ovládat svou mateřštinu, natož pak cizí jazyk. A to i když je v tomto oboru nabídka opravdu bohatá i ve městech s menším počtem obyvatel, natož pak v Praze nebo v Brně. Samozřejmě, že největší zájem je o angličtinu, která je ale u zájemců jen o něco málo populárnější než němčina. Pokud chcete v budoucnu na svého zaměstnavatele opravdu zapůsobit, zvolte si nějaký exotičtější jazyk, který sice bude k naučení o něco náročnější, ale o to větší zájem pak vás bude. Schopnost umět komunikovat v japonštině nebo čínštině opravdu dokáže v životopise velice zapůsobit.
anglické pozdravy


Pro rodiče s dětmi


Různé vzdělávací kurzy však nejsou určeny pouze pro středoškolské, respektive vysokoškolské studenty, ale také i pro rodiče s dětmi. Tento druh kurzů je daleko zábavnější než ty jazykové, ovšem rovněž i ty jsou vzdělávací. Malá dítka se jejich prostřednictvím mohou dozvědět něco zajímavého o přírodě a obecně o věcech, které nás obklopují. Většina z nich trochu připomíná například skauta, kde se děti také učily orientovat v přírodě a rozpoznávat různou faunu a flóru. Ve většině případů nejde o dlouhodobé, ale jednorázové kurzy, které trvají často pouze několik hodin. Ty delší jsou pak většinou rozloženy do několika dnů. Hlavně malé děti s sebou samozřejmě musí mít doprovod alespoň jedno z rodičů.