Kurzy plavání pro děti

Už z doby, kdy vaše miminko plavalo ve vašem bříšku, si získalo pozitivní vztah k vodě, ve které v rámci tohoto pobytu plavalo. Je tedy přirozené, že mu není voda nesympatická ani po jeho narození, čeho byste měli rozhodně využít v jeho a váš prospěch.

batole v bazénu

Kurz plavání od půl roku

Pro první styk s vodou, ve které se můžou miminka pohybovat je potřeba, aby vaše děťátko dosáhlo hranice půl roku jeho věku. Je to i díky tomu, že je už o něco více pohyblivější a udrží samo hlavičku.

Pro vás je to tedy ideální doba k tomu, zapsat vás na hodiny plavání a připomenout mu, jak vodu milovalo. Naučit vaše dítě pohybovat se ve vodě jako doma, není vůbec na škodu už v tak útlém věku. Budete překvapení, jak vám pomůže počáteční kurz a čemu všemu se naučí a usnadní vám spoustu práce při první lekci plavání.

Cena a délka kurzu

Délka – tedy doba trvání kurzu, je čistě jenom na vašem uvážení. Můžete si zaplatit 5 lekcí, 10 nebo i 20, vše záleží i na tom, jaký dojem na vás udělá vámi vybrané centrum. Z finanční stránky se připravte na to, že si něco připlatíte. Tyto kurzy jsou většinou finančně náročné, ale pojišťovna vám na něho může přispět malou částku do začátku.
potápění dítěte

Proč se to opravdu vyplatí?

Věřte tomu, že hodiny plavání budou prospěšné nejen pro vaše miminko, ale i pro vás – jeho maminku nebo tatínka. Vaše děťátko se naučí ve vodě spoustu dovedností, naučí se nadechnout ve správný čas, ještě předtím než se ponoří pod vodu, nebude se jí bát do budoucna a bude v ní plavat jako rybka.

Pro vás může být plavání s ním přínosem v tom ohledu, že budete mít společnou zájmovou aktivitu, rozpohybujete vaše tělo díky cvičení s vašim miminkem ve vodě, které i když se to nezdá, není úplně jednoduché. A v neposlední řadě budete v kolektivu ostatních rodičů, odpočinete si, zrelaxujete mysl a dokonale se unavíte, tím pádem budete i lépe spát.