Na barvě skříně na míru velmi záleží

Možná jste již zaslechli, jak důležitý je hormon serotonin pro naše každodenní fungování. Zatímco melatonin potřebujeme pro zdravý spánek a jednou z podmínek jeho vyplavování je tma, u serotoninu je to naopak. Ten podporuje bdělost, aktivitu a dobrou náladu. Máte-li jej nedostatek, může to vést až k depresivním stavům a někdy i sebevražedným či agresivním sklonům. To je také jeden z důvodů, proč se nejvíce depresí, úzkostí a „blbých nálad“ objevuje na podzim a v zimě při teplotních inverzích, zatažené obloze a nedostatku slunečního svitu.

šedý interiér

Efekt barev na fyzické tělo a podvědomí

A jste-li alespoň trochu bystří, napadne vás, že zatažené nebe – to je šedá barva nad námi, zatímco slunečný den provází barva jasně až blankytně modrá, tehdy se serotonin lépe tvoří a také to poznáme sami na sobě. A teď se nad tím zamyslete. Nezdá se vám podivné, proč se mnoho výrobců nábytku prezentuje s výrobky v barvě šedé nebo černé, případně v barvách tmavých odstínů? Vždyť to přesně nahrává nedostatku serotoninu.

skříně na míru

Chcete se snad cítit bídně, mít deprese a zbytečně utrácet za antidepresiva? Kromě dostatku hořčíku a zdravé stravy si dopřejte více barev – u oblečení i u nábytku. A máte-li v plánu nechat namontovat vestavěnou skříň na míru https://www.sten-skrine.cz/ (a tento krok vám rádi doporučíme z mnoha pozitivních důvodů), důvěřujte světlým a pestrým pastelovým barvám. Nic nezkazíte bílou, která je univerzální a hodí se takřka ke všemu, a pokud byste rádi jinou barvičku, stačí se porozhlédnout v katalogu výrobce a dohodnout montáž v tomto duchu. Skříně na míru vypadají úžasně i v kombinaci se zrcadlem, které navíc opticky rozšiřuje prostor, podobně jako to dělají světlé barvy.

O kráse barev vás mohou přesvědčit především děti, všimněte si, jak právě ony citlivě reagují na tmavé a šedé tóny, jsou plačtivé, smutné, anebo propadají dalším psychickým problémům, přitom je mnohdy řešení docela jednoduché a hlavně přirozené.